Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet děti od 6 do 9 let: Trénujeme důvtip a přemýšlení

Jak rozvíjet děti od 6 do 9 let: Trénujeme důvtip a přemýšlení

Tipy pro výběr her a hraček 1. 9. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
Dejte prostor malým školačkám a školákům, aby vám ukázaly svůj důvtip. Hrajte s nimi společenské hry. Získají tak důležitou motivaci pro svůj další rozvoj a hravou příležitost použít, co se ve škole naučily. Přečtěte si naše tipy, jak hravě podpořit osobnost dítěte i jeho úspěch ve škole.

První školní roky od dětí vyžadují vstřebat velké množství informací. O to víc je pro ně důležité, aby rozvíjeli svůj důvtip a schopnost samostatně uvažovat. Při hraní společenských her, ve kterých se musí orientovat v pravidlech, vymýšlet strategii a učit se z chyb či nedomyšlených tahů, získávají dovednosti, které se jim pak ve škole velmi hodí. Navíc vhodně vybrané hry podpoří i lepší porozumění probíraného učiva. 

Jak vybrat společenskou pro děti malé školáky

Jedním z důležitých kritérií při volbě hry pro děti od 6 let stále zůstává délka hry i míra soupeřivosti. Řada dětí v tomto věku se stále ještě těžko smiřuje s prohrou. Odolnost vůči nepříjemným situacím je třeba trénovat, ale s mírou, tak, aby se děti od hraní her nenechaly odradit. 

Děti také velmi ocení, budou-li si moci svou oblíbenou vzít na víkend s kamarády či na školu v přírodě. Hra by tedy neměla být příliš objemná a obsahovat mnoho drobných dílků či figurek, které se snadno poztrácí.

Tipy na nejlepší stolní hry pro školáky

Při výběru hry vám jistě pomůže doporučení Ministerstva školství, které podporuje hru společenskou Super farmář de luxe. Princip je jednoduchý: hráči se snaží rozšiřovat počet zvířat, chovaných na jednotlivých farmách. Děti trénují rozhodování, práci s rizikem (farmu mohou navštívit liška či vlk a pracně budovaná stáda zvířat sežrat, nebo se proti nim lze za určitou cenu pojistit) a také násobilku. Mohou totiž podle svých možností směňovat zvířata (např. tři ovce za jedno prase, šest králíků za jednu ovci atp.). Každý hráč může využít převodovou tabulku, která mu přepočty objasná. Po několika sehrávkách pak již děti hravě násobí a případně dělí samy.

Tato hra má navíc velmi zajímavou historii, o které si s dětmi můžete povídat, a získala ocenění Hračka roku 2014.

Chcete-li podpořit zájem dětí o naši zem a jejich všeobecný přehled, dobrou volbou bude hra Moje první Česko. Otázky ze z oblastí Kultura, Moje vlast, Příroda, Rébusy a Různé mají dvě úrovně náročnosti a doplňují je hravá pravidla, která dávají šanci uspět i menším dětem nebo dětem, které zrovna nebudou znát tolik správných odpovědí. Otázky svou náročností odpovídají 1. stupni ZŠ.

Moje první Česko

Hra Batamo - válka slov nabízí dětem akční zábavu spojenou s rozšiřováním slovní zásoby, což je pro praktický život i úspěch ve škole jistě praktická záležitost. Hra se navíc vejde do každého batůžku, takže si ji můžete zahrát třeba ve vlaku či na výletě. Její princip je jednoduchý: hráči vykládají karty s písmeny a tématickými obrázky. Kdo zareaguje jako první a řekne slovo obsahující vyložené písmeno a vztahující se k obrázku na kartě, získává body.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-