Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hry pro rozvoj postřehu, paměti a logiky pro děti od 3 let

Hry pro rozvoj postřehu, paměti a logiky pro děti od 3 let

Tipy pro výběr her a hraček 18. 2. 2019 2 minuty
Kristýna Křížová
Malé děti milují akci! Rychlé postřehové hry jsou tedy pro ně ideální. Nemusíte se ale bát, že by hry, které jsme pro vaše děti vybrali, byly "pouhou" dobrou zábavou. Buďte si jisti, že děti při hraní techto her pro nejmenší trénují vnímání detailů, pozornost i trpělivost. Hry, které Agáta doporučuje vašim dětem, mají i pratické balení na cesty.

Největší potenciál k rozvoji je během prvních tří let, kdy jsou děti nejvnímavější. V tomto období dítě reaguje nejvíce na vnější podněty a nejefektivněji vstřebává informace. Je až neuvěřitelné, co se děti dokáží naučit v tomto věku . Proto je to jedno z nejdůležitější období v položení dobrých základů do úspěšné budoucnosti našich dětí. Rozvoj dětských schopností můžeme podpořit formou hry, poznávání a učení. Inspirujte se našimi tipy na hry pro rozvoj postřehu, paměti a logiky pro děti od tří let.

Hledej a najdi 

Hra pro děti zaměřená na rozvoj postřehu, vnímání detailů a pohotovosti. Položte doprostřed stolu velkou kartu se spoustou obrázků a hledejte co nejrychleji obrázky na svých kartách, které se nacházejí i na velké kartě. Ale pozor: podobná zvířátka jsou jen podobná, ale ne stejná!

Zajíc v pytli 

Hra ze série Her a legrácek Dráčka Fráčka rozvíjí představivost, slovní zásobu a schopnost rozeznávat věci hmatem - děti totiž při hře například vytahují z pytlíku různé tvary, snaží se je hmatem rozpoznat, pojmenovat a najít obdobný obrázek na hrací ploše. Hra s oceněním „Správná hračka“ umožňuje až tři herní varianty.

   

Kde a jak žijí zvířátka

Vynikající hra z řady Little od Djeco pro děti kolem tří až čtyř let. Pravidla hry jsou opravdu jednoduchá a samotná hra nezabere více jak patnáct minut. Déle by ani trvat nemohla, jelikož tak malé děti nemají tolik trpělivosti a hra by je přestala bavit. Hra funguje na principu postřehu a naučí děti, jak a kde žijí zvířátka. Malé děti jsou dychtivé poznávat svět okolo nás a určitě si tuto hru oblíbí.
 

Příšerky ze skříně

Krásná kooperativní hra, která nadchne každé malé dítě. Samotná krabice už napovídá, že je nejlepší si zahrát před spaním a tak může občas nahradit čtenou pohádku na dobrou noc. Nemusíte mít obavy, že dítě bude vystrašené a celou noc probdíte. Cílem hry je se pobavit, ale zároveň zahnat všechny příšerky během chvilky do skříně. Je to velmi rychlá hra, která vyžaduje komunikaci všech hráčů. Pravidla a obtížnost hry můžete sami ovlivnit. Záleží na samotných hráčích, jak se domluví. Nebojte se a nakoukněte za nimi do skříně. 
 

Pexeso outékaché v kyblíku

V krásném kartónovém kyblíčku se ukrývá 100 kartiček s obrázky a 100 dřevěných tvarů. Složitost hry záleží na věku dítěte. Pro malé děti doporučujeme zařadit do hry nejdříve 10 kartiček s obrázky a 10 dřevěných tvarů. Rychle by jim mohla dojít trpělivost a ztratily by o hru zájem. Hra funguje na principu pexesa jen s tím rozdílem, že kartičky s obrázky jsou položené obrázkem nahoru. Dřevěné tvary jsou ukryté do neprůhledného pytlíku v kablíčku. Hráč si vytáhne dřevěný obrázek a hledá shodný na herním poli. Ve hře rozhoduje paměť, rychlost a postřeh!

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-