Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Ergobag mění pohled na školní tašku

Ergobag mění pohled na školní tašku

Tipy pro rodiče školáků 30. 3. 2021 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Školní batoh Ergobag na první pohled upoutá svým designem, který připomíná trekkingový batoh. O německé značce Ergobag se tedy nedá říct nic jiného, než že je opravdu jiná. Kombinuje praktické detaily trekkingových batohů se specifickými požadavky na kvalitní a zdraví vyhovující školní batohy. Dnes se jedná o nejprodávanější značku na německém trhu, velké úspěchy Ergobag sbírá i u nás. A co je ještě zajímavé?

Ergonomie

Podle odborníků je důležité mít správně nastavené popruhy, umístit těžké věci směrem k páteři a přitáhnout celý batoh co nejblíže k zádům. Děti často nosí do školy výrazně těžší tašku, než by měla být a už od mala si zadělavají na problémy se zády. Podle doporučení by děti měly nosit maximálně 10 až 15 procent své váhy a to už vyžaduje opravdu kvalitní školní batoh. Víte, kolik kilogramů nosí vaše děti na zádech?
 

Značka Ergobag přichází s unikátním ergonomickým řešením. Váha školní tašky je optimálně rozložena na bedra, což zaručuje zdravý vývoj dětské páteře a správné držení těla. Školní batohy mají totiž posuvný hrudní a široký pánevní popruh. Díky těmto popruhům je zátěž umístěna co nejblíže zad a zároveň je přenesena celková váha z cca 40% do oblasti pánve. Tady se nachází těžiště těla, je tedy nejstabilnější. Ramenní popruhy umožňují nastavit batoh individuálně pro každé dítě, takže batoh roste spolu s dítětem. 


 

Mgr. Dagmar Mostecká pro Ergobag říká: "Dětské tělo je velice tvárné a rychle reaguje na zátěž. Dítě má méně svalové tkáně než dospělý, nemá zcela vyvinutou kostru, části kostí tvoří ještě chrupavky a vazivová tkáň je volnější. Velký vliv na držení těla dítěte má školní taška, je nutné, aby měla správné parametry se systémem rozložení váhy na pánev a s ergonomickým tvarováním zad. Podstatné je, že musí být batoh zpevněný a udržovat jeho obsah co nejblíže k zádům dítěte. Nevhodná školní taška zcela jednoznačně negativně omezuje pohybový aparát dítěte a přispívá k budoucím potížím. U běžných batohů bez ergonomické konstrukce visí celá zátěž na ramenou a ohýbá páteř více ve svých křivkách. Zároveň táhne dítě dozadu, čemuž školák čelí větším ohnutím v hrudní páteři a tlačením ramen dopředu."

Originalita

Pomocí "kletties" neboli kreativních klipů můžete snadno změnit image školní tašky podle představ vašeho dítěte. Klipy se upevňují pomocí suchého zipu. V naší nabídce můžete vybrat klipy ze setů s různou tématikou jako např. zvířátkakovbojové, sport, roboti apod. 
 

 
Dejte prostor fantazii – a vytvořte ze svého batohu Ergobag unikátní kousek pomocí originálních Kletties .
 

Ekologie

Životní prostředí je důležité pro nás všechny. Něměcká značka Ergobag myslí nejenom na kvalitu materiálu, ale také myslí na přírodu. A proto vyrábí školní tašky Ergobag ze 100% PET recyklovaných tkanin. Tipněte si, kolik je třeba PET lahví na recyklaci pro výrobu jedné tašky Ergobag? Je potřeba v průměru 16 PET lahví.
 

Viditelnost

Ráno, v mlze, navečer či za hustého deště je potřeba být vidět, zářit už z dálky. S reflexními prvky na batohu je školák vidět až 200 metrů. Ergobag používá velmi kvalitní reflexní prvky, které jsou tvořeny unikátními mikroskopickými částečkami. Kvalitní materiál odolává počasí a UV záření, takže školák je dokonale vidět za každého počasí. 

Zdroj: Ergobag

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč