Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 1. část

Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 1. část

Tipy pro výběr her a hraček 6. 10. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Není pastelka jako pastelka. Některá kreslí lépe, jiná hůře. Agátin svět pro vás vybírá ty nejkvalitnější pastelky, se kterými bude malování opravdu radostí. Osvědčenou značkou v našem sortimentu je STABILO, kterou není nutné zdlouhavě představovat. Pro testování jsme vybrali všestrannou pastelku woody 3v1. Jaká kouzla umí tahle pastelka?


Všestranná pastelka woody 3v1

Malování a kreslení je oblíbenou činností dětí všech věkových kategorií. Přenášejí svůj báječný svět dětské fantazie do krásných obrázků pomocí pastelek, voskovek a vodovek. STABILO přináší všestranné pastelky, které slouží zároveň jako pastelky, vodovky a voskovky. Zkrátka 3v1. 


Co všechno umí?

S pastelkami dokážete přímo kouzlit. Umí kreslit na papír, na tmavý podklad, karton, sklo, kov, dřevo nebo třeba i holinky. Přináší malým umělcům mnoho radosti z vlastní tvorby. Díky své tloušťce je vhodná i pro menší děti. Další výhodou je silná tuha, která obsahuje osmkrát více barvy než běžná pastelka a nelze ji zlomit.

Nevýhodou je její vyšší pořizovací cena. Právě proto jsme ji vybrali na testování. Zajímá nás, zda cena opravdu odpovídá kvalitě a zda pastelka opravdu umí nahradit běžné voskovky a vodovky.
 
 

Jak jsme testovali pastelky?

Oslovili jsme mateřskou školku Zahrádka v Říčanech, aby nám děti pomohly otestovat pastelky a paní učitelky s námi sdílely svůj názor. Modrá třída se ujala svého úkolu a děti se pustily přímo do uměleckých děl. 

"Ve třídě jsou děti ve věku od 3 do 6 let, snažíme se s nimi intenzivně rozvíjet grafomotoriku. Po pastelkách woody 3v1 jsme sáhli s nadšením, protože vede ke správnému úchopu. Silná pastelka je ideální pro předškolní děti, protože se dětem lépe drží.", říká Šárka Čížková z MŠ Zahrádka. 


Pastelky prošly opravdu zátěžovou zkouškou. Nejvíce nás zajímalo, jak se pastelka drží v ruce, zda je potřeba na ni tlačit či zda kreslí lehce. Zkoušeli jsme kreslit jak obrysy či linie, tak i vybarvit větší plochu. Krytost barvy a její jas byly faktory rozhodující o kvalitě pastelky. 

Nejdříve jsme vyzkoušeli samotné pastelky. Zajímavých výtvorů lze dosáhnout použitím méně obvyklých podkladů jako např. talíř, dřevo, CD či plastovou krabičku. Velmi se nám líbil podklad dřevo: děti obdržely dřevěné zvířátka, která si mohly vymalovat podle vlastní fantazie. Barvy byly krásně syté a nebylo potřeba vynakládat příliš velký tlak k dosažení takového výsledku.
Když byla zvířátka hotová, pustili jsme se do malování talířů. Děti byly nadšené, jejich výtvory byly originální. Pastelky opravdu mají jasné a syté barvy.

Naše obavy začaly mít jiný směr. Nebude tuha rychle ubývat, když každý tah září silnými a jasnými tóny? Ještě potřebujeme vyzkoušet na další techniky, které tahle všestranná pastelka umí. 
 
 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.