Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení

ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení

Rozvíjíme předškoláky 20. 4. 2020 1 minuta
Tereza Chaloupková
Ráda bych na závěr seriálu Škola je doma napsala krátké zamyšlení k tématu pracovních listů a sešitů s nimi. V dnešní době je internet a trh plný různých pracovních listů pro děti. Některé děti je vyplňují moc rády a baví je, pro jiné je to otrava.

ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení                        
Už ve školce paní učitelky dávají dětem pracovní listy k procvičení. Začínají od těch jednodušších až po ty složitější. Je ale dobré dětem předkládat list, když vím, co je mým cílem. To je třeba si uvědomit. Také nemá cenu dát dětem list, u kterého nevím, co přesně se procvičuje. Procvičovat má smysl poouze cíleně a efektivně.

Pracovní listy by měly být jednoduché, nepřeplácané, přehledné, měly by mít jistou grafickou úroveň. Také by se vám měly líbit obrázky, měly by být lehce rozpoznatelné pro děti.

          ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení   ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení   ŠKOLA je DOMA: Pracovní listy ke stažení

Dnes už si dokáže pracovní list vytvořit téměř každý. Kdybych pro děti nějaké procvičování vybírala, dívala bych se určitě, kdo jej vytvořil, aby byl podložen nějakými odbornými znalostmi. Je fajn si některé pracovní listy schovávat už „od mala“. Když je vytáhnete po několika letech, ukázat dětem, jak velký posun udělaly. Na pracovní listu to lze pěkně vidět, i pro dítě je to fajn zpětná vazba, že se posouvá dopředu.

Sama vytvářím pracovní listy už asi 12 let a dávám je volně k dispozici na svém blogu vesela-chaloupka.cz . Jsem ráda za zpětnou vazbu od rodičů i učitelů. V současné době probíhá na mých stránkách projekt Předškoláci bez zápisu, kam každý den v dubnu přidávám jeden pracovní list pro předškoláky, aby trochu trénovali a aby absence školky neměla vliv na úroveň jejich poznávacích schopností a přípravu do školy.

Pracovní listy si můžete na webu Veselá Chaloupka zdarma stáhnout a s dětmi doma pocvičit. Pokud by nestačily, vybírejte z nejoblíbenějších pracovních sešitů pro předškoláky v Agátině světě.


 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.