Objednávejte bez obav do 20. 12. – garantujeme doručení do Vánoc!
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Ruční práce pro děti

Ruční práce pro děti

Tipy pro výběr her a hraček 1. 10. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Děti jsou zvídavé a rády vše zkoumají, experimentují a objevují. Motivujte je a pěstujte v nich zájem o danou aktivitu. Některé děti mají dar od přírody a dokáží samy vykouzlit krásné věci bez vaší pomoci. Ostatní naopak potřebují vnímat a pozorovat, správně vést a inspirovat. Pro ně jsou ideální tvořivé sady. Vaše děti se tak mohou naučit vytvářet obrázky z barevného písku, základy šití či uplést krásnou postavičku, ale hlavně si užijí spoustu zábavy a vy zajisté s nimi. Navíc při jakékoliv kreativní činnosti si rozvíjejí koordinaci ruky a oka, zlepšují svoji manuální zručnost, rozvíjejí tvořivost a jemnou motoriku, soustředění a trpělivost.

Ruční tvoření pro děti

Pískování

Malování barevným pískem se stalo velmi vyhledávanou kreativní činností. Potřebujete trochu trpělivosti, koncentrace a předlohy. Technika spočívá v postupném odstraňování krycí části samolepícího papíru. Na odkrytou část postupně naneseme písek vybrané barvy. Přebytečný písek sesypeme otvorem v krabičce zpět do dózy a obrázek je na světě. Krásné dílo si mohou děti zarámovat nebo obdarovat jím své blízké. 

Starší děti mohou předlohu zkusit upravit podle vlastní fantazie. Pomocí řezacího nože nebo párátka vytvoříme nové části. Zde postupujte opatrně! Na výběr máte z několika témat pískování pro děti od značky Djeco, například můžete tvořit se sadou  Slečny a Panda a její kamarádi.

Pískování


Vyšívání, přišívání, prošívání

Když už děti zvládají jemnější pohyby, mohou začít třeba vyšívat. Zastrčit jehlu do správné dírky totiž není jednoduché, vyžaduje to značné soustředění a správnou koordinaci pohybů. Určitě budou mít radost, až vám ukážou svůj první vlastnoručně vyšitý obrázek. Všechny sady vyšívání, které v Agátině světě najdete, jsou pro děti naprosto bezpečné: jehly mají kulatý, tupý hrot.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.