Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tvořivé sady pro děti od 4 let

Tvořivé sady pro děti od 4 let

Tipy pro výběr her a hraček 12. 1. 2018 3 minuty
Kristýna Křížová
Kreativita je dovednost, která je zakořeněna hluboko v každém z nás. Děti svou kreativitu postupně rozvíjejí a jde především o to, abychom ji rozvíjeli správným směrem. Pedagogičtí odborníci se shodují, že děti, u kterých je od útlého věku podporována kreativita, jsou více vnímavé, mají schopnost hledat nová a lepší řešení, mají větší představivost a jsou více spontánní. Dále upozorňují, že jedna z chyb, kterou mohou udělat rodiče, je neustále dítě napomínat, odmítat ho a místo kreativních činností mu do ruky "dát" tablet nebo počítač.

Mozaiky

Děti baví vytváření vlastních obrázků. Velmi oblíbené jsou pěnové mozaiky. Pomocí pěnových samolepících dílků vytváříte krásné obrázky, které se mohou stát milým doplňkem dětského pokojíčku. Na výběr máte z několika témat mozaik pro děti od značky Janod a Djeco. Můžete si vytvořit třeba Víly, Dinosaury či Slona a šneka.


Koláže

S originálními výtvarnými sadami od Djeca se stane každé malé dítě umělcem. Sady obsahují všechny komponenty včetně lepidla. Stačí otevřít krabičku a můžete se pustit do díla. Podle předlohy nebo vlastní fantazie nalepujete různorodé dílky (kousek látky, ozdobu, provázek, knoflík apod.) na připravený základ. Mohou si vybrat motiv s rozpustilými zvířátky nebo ze světa přírody. Děti budou pyšné, že si vyrobily nádhernou výzdobu do pokojíčku, a vy na to, že si ji udělaly samy. Vyzkoušejte!
 
 
 

Vystřihování

Děti mají často problém s vystřihováním. Naučte je bezpečně stříhat pomocí sady s 16ti stříhacích archů! Osvojí si správné držení nůžek a techniku vystřihování a odměnou jim budou vlastnoručně vystřižené obrázky, které lze pak využít k tvoření lepených obrázků podle vlastní fantazie. Jednoduchá činnost, která je pro dítě přínosná ve všech směrech. 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.