Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak originálně zabalit vánoční dárky pro děti?

Jak originálně zabalit vánoční dárky pro děti?

Tipy na vánoční dárky a tvoření 18. 12. 2023 3 minuty
Tereza Kotilová
Do Štědrého dne zbývá opravdu jen pár dní. Vánoční dárky máte pravděpodobně nakoupené nebo sháníte ještě pár drobností na poslední chvíli. Zdá se, že už stačí "jen" všechny ty dárky zabalit. Tady máte pár tipů, jak na to letos jít originálně a poutavě hlavně pro ty naše nejmenší.

Jak originálně zabalit dárky pro děti?

Hezky zabalený dárek je poloviční úspěch. Věnujte proto balení dárků trochu trpělivosti a pozornosti, radost v dětských očích vám bude následnou odměnou. Balení dárků nemusí být pouze o povinnosti, udělejte si příjemnou atmosféru, ať vám to jde snáz od ruky. Nalejte si sklenku vína, uvařte kakao nebo zalijte dobrý čaj, pusťte si vánoční film a balení dárků může začít. Popusťte uzdu fantazii, vnesne do balení trochu hravosti a kreativity. To děti natuty ocení.

Dárky jako zvířátka

Šetřete a recyklujte. Vsaďte na jednoduchost a použijte to, co máte doma po ruce. Zkusili jste už na balení dárků použít klasický bílý nebo pečicí papír? Vždyť ho pak můžete vyzdobit dle vlastních představ pomocí razítek či šablon a různých barviček.

Případně doporučujeme koupit přírodní balicí papír bez potisku, jednoduše zabalit dárek, vystřihnout si kousky pro tvorbu zvířátek, a nalepit na dárky obličeje. Vždyť právě zvířátka mají děti nejradši, tak co by je mohlo potěšit více. Zkusíte roztomilého medvídka, věrného kámoše pejska, vánočního soba nebo chytrou paní sovu?

Originální balení dárků pro děti

Razítkujte

Nechce se vám tvořit obličeje zvířátek? Zkuste razítka. Aladine nabízí razítka s vánočními motivy a dokonce i inkoustové polštářky v tradičních vánočních barvách. Na balící papír otiskněte motivy podle vaší fantazie. Vytvoříte tak originální balicí papír, který nikdo jiný mít nebude. A takto originálně zabalený dárek udělá jeho budoucímu majiteli jistě větší radost, než dárek v obyčejném koupeném balicím papíru. 
 
Razítkování na vánoční balicí papír

TIP pro razítkování: Budete-li inkoustové polštářky střídat, otřete důkladně razítko po každé barvě, ať docílíte čistých a jasných odstínů barev a neušpiníte si tak materiál. Po ukončení razítkování otřete razítka vlhkým dětským ubrouskem nebo je umyjte pod tekoucí vodou. 
 
Balicí papír z razítek

Razítka můžete nechat čistě tak, jak jsou. Případně, pokud máte pouze černý barevný polšťářek, můžete posléze jednotlivé obrázky vybarvit pastelkami

Domácí výroba balicího papíru - razítka

Stuha nebo něco originálního

Při balení se nebojte do dekorace zakombinovat různé materiály a přidat přízdobu. Skvěle vypadí třeba moduritové ozdoby připevněná stuhou nebo obyčejným provázkem či kousek zelené větvičky. Věřte, že výsledek bude působivý!

Originální balení vánočních dárků

Tip z Agátina světa na závěr: Máte doma malé děti, které ještě neumějí písmenka? Usnadněte jim rozdávání dárků pomocí fotek, které umístíte na dárek. 

Tip pro usnadnění rozdávání dárků těm nejmenším

Nestíháte? Pamatujte, že je jedno, jak dárky zabalíte, ale hlavní je, aby byly balené s láskou. Jde přeci o to, užít si Vánoce v klidu a pohodě.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.