Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog HAPE: Barevný svět ekologických dřevěných hraček

HAPE: Barevný svět ekologických dřevěných hraček

Tipy pro výběr her a hraček 12. 11. 2020 2 minuty
Kristýna Křížová
Hračky HAPE jsou kombinací kvalitního materiálu, hezkého designu, snahy o přirozené vzdělání dětí hrou a ekologického přístupu k výrobě. Hračky Hape jsou navrhovány tak, aby se líbily dětem a zároveň byly šetrné k životnímu prostředí. Všechny hračky HAPE splňují nejpřísnější mezinárodní standardy pro kvalitu a bezpečnost. HAPE klade především důraz na bezpečnost svých produktů, a proto společnost provádí přísné kontroly již během vývoje produktů. Použité barvy jsou na bázi vody, netoxické a pro děti absolutně nezávadné.
Hračky HAPE představují novou generaci ekologických hraček. Jsou samozřejmě určené dětem, a tak se snaží respektovat svět, ve kterém děti vyrůstají. Budoucnost patří dětem a HAPE hračky jsou vytvořeny tak, aby děti hra s nimi inspirovala, aby se při hře zároveň vzdělávaly a měli možnost lépe zkoumat svět, ve kterém žijí. 
 

Příběh Petera Handsteina a značky HAPE 

Příběh Petera Handsteina a značky Hape Zakladatel značky HAPE, pan Peter Handstein, vyrostl na venkově v Německu, byl vychováván k respektu k rodině, k poctivosti, k lásce k přírodě. Svou kariéru začal jako prodavač vzdělávacích hraček pro školky. Navštívil stovky školek, hodně mluvil s pedagogy a tím se naučil chápat důležitost hry a učení. V roce 1986 se sestrou Sabinou a přítelem Renatem založil novou firmu na výrobu hraček - HAPE.

Ta se stala odrazem Peterových celoživotních hodnot. Postupně se společnost rozšiřovala, až v roce 1995 vznikla inovativní továrna v Číně, kde se hračky vyrábějí s ohledem na ekologiii, bezpečnost a nové technologické postupy. Dnes prodává HAPE svoje hračky do více než 50 zemí světa. Za svůj přístup k ekologii výroby i k respektování sociálních práv obdržel p. Peter Handstein řadu ocenění.

Dřevěné hračky, které baví i rozvíjejí

Hračky HAPE jsou určeny především menším dětem. V naší nabídce najdete dřevěné hračky pro děti již od 1 roku, motorické hračky rozvíjející logické myšlení, stavebnice a mnoho dalších hraček typu Montessori. Vyberete hračky v rozmanitých variantách, a to jak pro holky, tak pro kluky.

I ekologické hračky mohou být krásné

Hračky HAPE vykouzlí úsměv na každé dětské tváři. Mají krásně vymyšlený design, za kterým stojí tým špičkových designérů z celého světa. Každá hračka je mistrovským dílem, se kterou si vyhraje i několik generací. 

HAPE: I ekologické hračky mohou být krásné

Hlavním posláním značky HAPE je skloubení vyjmečného designu, ekologie a udržitelnosti. Ve výrobě používají tradiční druhy dřeva a bambus, který patří mezi nejrychleji vypěstované dřevo na Zemi. Propojení prvotřídní kvality, designu a ekologického přístupu řadí značku HAPE na absolutní špičku. Dosáhli uznání nejen ve svém oboru, ale především od dětí! Bambusová řada výrobků je skvělým příkladem, že lze propojit ekologické myšlení s moderním designem.

Děti si nehrají, aby se učily, ale učí se, protože si hrají

Nápadité hračky s vysoce kvalitními materiály přirozeně rozvíjí schopnosti dětí a podporují jejich rozvoj. Značka HAPE věří, že děti si nehrají aby se učily, ale učí se, protože si hrají. Hračky jsou vytvořeny tak, aby v dětem vyvolávaly touhu po poznání, aby děti hra s nimi inspirovala, aby se při hře zároveň vzdělávaly a měly možnost lépe zkoumat svět, ve kterém žijí.   

Hračky pro malé děti, velká zodpovědnost

Značka HAPE si plně uvědomuje svoji odpovědnost za své hračky. Produkt orientovaný na děti musí splňovat všechny mezinárodní bezpečnostní standardy i směrnice, zároveň se musí dětem líbit, bavit je a rozvíjet. 

HAPE: Hračky pro malé děti, velká zodpovědnost

Bezpečnost a kvalita

Výrobky HAPE splňují bezpečnostní a jakostní normy EN71 (evropská norma hraček) a ASTM (Americká společnost testování materiálů) zemí, pro které jsou určeny. 

Chemické materiály

Všechny chemické materiály jsou kontrolovány ihned poté co jsou dodány a přijaty. Každá dodávka je testována certifikovanou externí laboratoří.

Nezávislé laboratoře

Testovací zprávy o výrobcích jsou každoročně aktualizovány v nezávislých kvalifikovaných laboratořích.

Opakovatelný postup

Je stanoven materiál výrobků, design a technologie potřebné u stádia vývoje každého výrobku a dále se sledují dokumentované profesionální postupy. Dodržování tohoto opakovatelného postupu zajistí vysoký objem výroby bezpečných a 100% kvalitních výrobků.

Test fyzické bezpečnosti v každém cyklu

V každém výrobním cyklu byly provedeny testy fyzické bezpečnosti u první várky každého nového výrobku. V případě vylepšování jakékoliv materiálu nebo designu výrobku se provádí opětovná certifikace, že tyto výrobky splňují všechny bezpečnostní normy a normy kvality.

Neziskové standardy kvality

FSC je nezávislá, nevládní, nezisková organizace založená na podporu zodpovědné správy světových lesů. Hape zákazníkům poskytuje výrobky s FCS, aby podpořilo tuto myšlenku.

Hračky HAPE budou děti milovat a rodiče jim mohou důvěřovat. A to pro jejich kvalitu, pěkný design a především pro jejich bezpečnost.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.