Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Čteme s Agátou: Úsměv pro žabku

Čteme s Agátou: Úsměv pro žabku

Čteme s Agátou 4. 9. 2023 2 minuty
Tereza Kotilová
Máte rádi knížky s hlubokým příběhem? Tak tím je právě krásná dětská knížka Úsměv pro žabku. Pojďte se mnou a s mou tříletou Rozálkou nahlédnout pod obálku knížky a dozvědět se trošku více o tom, co se v příběhu skrývá.

Čteme s Agátou: Úsměv pro žabku

Knížka Úsměv pro žabku není ledajaká dětská knížka, je to knížka s opravdu dojemným a láskyplným příběhem, který vás chytne za srdíčko. Mně i Rozálce po prvním přečtení knížky naskočil úsměv na tváři. Já cítila příjemné zahřátí u srdce a Rozálka chtěla číst znovu ještě jednou. Což je známka úspěchu.

O čem příběh Úsměv pro žabku je? 

Byla jedna malá žabička, kterou náhle přepadl pocit, že je ta nejsmutnější žabička na světě. Nikdo z jejího okolí jí nedokázal rozveselit. Její maminka byla zrovna v práci a měla napilno. Avšak najednou ve svém srdci ucítila, že se s její žabičkou něco děje, zastavila svoji práci a poslala ji zvláštní vzkaz ještě zvláštnější cestou – úsměv, který vzkázala po zákazníkovi bobrovi.

Úsměv pro žabku

Cestou však bobr uviděl hromádku větví, která by se mu náramně hodila na novou hráz a nastalo dilema. Slíbil přeci donést úsměv žabičce, ale zároveň ví, že potřebuje novou hráz. Naštěstí šla kolem vydra. Bobr jí poselství předal, vydra ho přijala a běžela směrem k jezírku, kde žabička bydlela...

O čem příběh Úsměv pro žabku je? 

A jak myslíte, že to bylo dál? Donesla vydra úsměv až k žabce, nebo jí do cesty skočila také nástraha a musela se rozhodovat, co dál? A právě to, zda se úsměv dostal až k žabce a jakou cestou, se dočtete v tomto poutavém příběhu. 

O čem příběh Úsměv pro žabku je? 

Co si odnášíme z příběhu?

Knížka je doporučována dětem od 3 let, což si myslím, že je tak akorát, aby dítě trochu pochopilo hloubku sdělení. A právě to, že nejde jen o vymyšlenou pohádku, ale o příběh, který se dá připodobnit různým situacím v reálném životě, se mi líbí. Po přečtení jsme si s Rozálkou hned říkaly, že je to stejné, jako třeba ve školce. Ať se jí tam sebevíc líbí, může ji z ničeho nic přepadnout smutek, já to v tu chvíli určitě ucítím a vyšlu na dálku obejmutí, které jí pomůže se zase rozveselit a uvědomit si, že i když jsme od sebe dál než obvykle, máme se stále moc rády.  

Velkým přínosem je zapracování emocí do příběhu pro tak malé děti. Právě ony se totiž musí učit emoce vnímat, rozpoznávat je a pracovat s nimi tak, aby je postupem času dokázaly nějakým způsobem ovládat.

Úsměv pro žabku

Informace o knížce Úsměv pro žabku 

Je většího čtvercového formátu plná nádherných ilustrací, které zaujmou oči rodiče i dítěte. Příběh přečtete přibližně za pět minut (deset minut, když máte ukecánka, jako je Rozálka, která do všeho vnáší svůj okamžitý pohled), tedy je za mě ideální pohádkou před spaním.

Autor: Przemyslaw Wechterowicz
Ilustrátor: Emilia Dziubaková
Nakladatelství: Host
Počet stran: 36
Rok vydání: 2022
Rozměry: 258 x 258 x 12 mm
Téma: emoce
Doporučení: 10 z 10

Čteme s Agátou: Úsměv pro žabku

Přečtěte si nejen knížku Úsměv pro žabku, ale zkuste i další knížky z autorčiny dílny nebo zábavnou hru pro lepší porozumění emocím od značky HEADU.Dejte nám vědět, jaké knížky máte rádi doma vy, nebo na jakou knížku z naší nabídky vám chybí recenze do naší Agátiny hravé poradny. Rádi pro vás recenzi zpracujeme.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.