Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog 3 + 1 tip, jak doma snadno rozvíjet tvořivost

3 + 1 tip, jak doma snadno rozvíjet tvořivost

Stáhněte si zdarma 18. 6. 2017 2 minuty
Kristýna Křížová
Tvoření nemusí být věda a nemusí vždy vyžadovat speciální zkušenosti a materiál. Naopak - v jednoduchosti je síla. Jedině tak namotivujeme děti, aby zkoušely, tvořily a vyráběly. A když budou zkoušet, tvořit a vyrábět, získají vztah k tvoření, zkušenosti a dovednosti a připraví si půdu pro celkovou kreativitu v dalším životě.

1. Vzbuďte v dětech chuť kreslit, stříhat či lepit

umělecké nůžky pro dětiVybavte domácnost nejrůznějšími výtvarnými potřebami. Není nutné, abyste měli od všeho řadu variant, zvolte spíše pestrost. V každém lepším papírnictví či výtvarných potřebách najdete zajímavé druhy papírů (různé materiály, barevnosti, tloušťky, dokonce i s natištěnými motivy jako na látkách), filců apod. Nezapomeňte na dostatek lepidla a dobré a bezpečné nůžky.

 

Vyberte zajímavé pastelky a fixy. Kvalitní pastelky, které skutečně dobře kreslí, jsou samozřejmostí - levné a nekvalitní děti od tvoření spíše odradí. Velmi dobře se osvědčily pastelky francouzské zn. Maped, mezi kterými najdete jak pastelky pro nejmenší dětičky, tak i pro větší a zkušené školáky. 

Zkuste také speciality, které umožňují dětem jít mnohem dál, pohrát si s různými technikami a objevit nové možnosti tvoření. Doporučujeme určitě vyzkoušet akvarelové pastelky. Plochu, kterou jimi vybarvíte, přetřete vlhkým štětcem. Obrázek bude vypadat jako kreslený vodovkami, bude tedy vypadat mnohem zajímavěji a plastičtěji.

akvarelové pastelky pro dětiakvarelové pastelky Djeco

Zábavu a chuť zkoušet nové do tvoření vnesou také gelové pastely. Na první pohled vypadají jako voskovky, ale můžete je rozmazat prstem i rozetřít štětcem.

gelové pastely pro děti 

 

 

2. Hledejte inspiraci

Najděte si weby, které nabízejí jednoduché návody na tvoření, ideálně s videopostupy. My máme dobré zkušenosti s bulharským webem Krokotak. Zajímavé tipy najdete také na českém webu značky Aladine, od které jistě znáte skvělá dětská razítka

 tvoření pro děti návody 

3. Zkoušejte různé materiály

Tvoření není jen kreslení či práce s papírem. Zajeďte do některého z hobbymarketů (OBI apod.). Za velmi příznivé částky tu nakoupíte kousky dřeva: laťky, kulaté či hranaté tyčky apod. Ty pak můžete doma řezat a stloukat nebo lepit - vytvoříte tak nejrůznější 3D objekty či drobné dárky-

Bonus navíc

Stáhněte si zdarma návody ke tvoření, které pro vás připravuje Agátin svět :-)


 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.