Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog 3 tipy pro nejmenší

3 tipy pro nejmenší

Tipy pro výběr her a hraček 30. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Mezi úkoly, které při svém rozvoji musí nejmenší děti zvládnout, patří orientace v prostoru. Co je před, co za? Když se něco schová, zmizelo to navždy, nebo se to zase může objevit?

S vnímáním orientace v prostoru dětem ve věku 2 - 3 roky výborně pomáhají dřevěné logické hry, které vám představíme.

Jde v podstatě o hlavolamy, zabalené do příjemné hravé podoby králíčka, dřevěných stavebnicových dílků či zámku s věžemi. Děti se učí vnímat prostor a pracovat s ním postupně. Ke každé hře totiž patří knížečka se 48 až 60 zadáními různé obtížnosti.

logická hra pro děti ze dřeva dřevěný hlavolam pro nejmenší dřevěná hra pro děti od 3 let

Učení hrou

Nejmladším dětem je určena hra Králík Kuk. Vypadá na první pohled velmi jednoduše: obsahuje dřevěnou figurku králíčka a několik barevných dřevěných kostek s otvory různých tvarů. Úkolem dětí je zajíčka schovávat do kostek (do domečku), stavět ho před či za kostku. Vždy musí zadání z kartičky, které je tedy dvourozměrné, převést do trojrozměrné podoby a správně králíčka a kostičky postavit. Na druhé straně karty si pak mohou zkontrolovat, zda úkol vyřešily správně.

Když je dítě unavené může si s králíčkem a dřevěnými dílky jen tak hrát. Z vlastních i zákaznických zkušeností víme, že děti si postavičku králíčka velmi rychle oblíbí. Mají potom i větší motivaci si nejen jen tak hrát, ale i řešit logické úlohy - pomoci svému králíčkovi schovat se nebo se zase někde objevit.

Postavíš správný strom?

Hra Den a noc si získala spousty dětských fanoušků díky své záludné hře s barvami. Úkolem dětí je opět podle zadání správně postavit obrázek, tzn. navléct na tyčky barevné dílky ve správném pořadí. Tuto fázi děti docela dobře zvládají. Po ní však přichází překvapení: když večer zajde sluníčko, zmizí ve tmě i barvy. Dokážeš tedy postavit stejný obrázek, ale tentokrát bez pomoci barev? Děti stojí před úkolem rozložit si v hlavičce tvar, který vidí na obrázku, na díly (třeba kruh na dvě polokoule) a ty pak správně nasadit. Tato fáze bývá pro malé děti velkou výzvou.

Hrad s věžemi

"Zkušenějším" dětem od cca. 3 let je určena logická hra Záhadný hrad. Děti mají za úkol stavět hrady a správně v nich vybudovat věže. Věže jsou totiž různě dlouhé tyčky, které se zasouvají do otvorů v kostkách hradu. Kostky se na sebe staví různým způsobem a děti musí sledovat, zda otvor v kostce může využít nebo ne a jak je hluboký. Podle toho totiž určí, která tyčka - věže patří do kterého otvoru. Výzva tedy spočívá v tom, dokázat vnímat i to, co oko nevidí: vzít při stavění v úvahu skrytý otvor a vybrat správnou tyčku - věž.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-