Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vyrobte si vlastní lampión

Vyrobte si vlastní lampión

Stáhněte si zdarma 15. 10. 2017 2 minuty
Kristýna Křížová
Nastal čas podzimu a s ním i tolik oblíbená tradice lampiónových průvodů. Vyrobte si svůj vlastní lampion v pohodlí domova. Takový, co dětem i vám přinese radost. Budete velmi překvapeni, jak je to snadné! Originální lucerničkou můžete potom vyzdobit ještě i váš domov.

Potřebný materiál

Nejdříve si připravte všechen materiál a nářadí. Většinou vše potřebné najdete běžně doma. Budete potřebovat:

  • prázdnou kulatou krabičku od sýru 
  • pauzovací papír nebo obyčejný papír na pečení 
  • slabý drátek
  • čajovou svíčku
  • lepidlo
  • nůžky
  • barvičky - vodovky, pastelky, fixy nebo voskovky
  • dřevěnou tyčku
  • oboustrannou lepící pásku
  • krejčovský metr, pravítko

 

Výroba lampionu

Pokud máte vše připravené, můžete se pustit do výroby vlastního lampionu. Nejdříve upevněte čajovou svíčku na spodek krabičky od sýru. Vyndejte z čajové svíčky voskový vnitřek. Do mističky od svíčky udělejte dvě dírky a poté ji připevněte pomocí drátku na spodní část krabičky od sýru. Pokud nechcete dávat svým dětem pravé svíčky, můžete použít LED svíčky, se kterými nehrozí, že by lampion svítil více, než byste si přáli. LED svíčku doporučujeme upevnit oboustrannou lepící páskou na dno spodní části krabičky.

Z vrchního dílu krabičky vystřihněte kulatý otvor tak, aby zůstal okraj krabičky asi 0,5 až 1 cm široký. Udělejte otvory pro provlečení drátku do krajů po stranách. Nyní se pusťte do přípravy pláště lampionu. Z dostupného papíru vystřihněte obdélník, jehož délka bude stejně dlouhá jako obvod krabičky. Ponechte si cca 1-2 cm na slepení. Výšku lampionu doporučujeme 20-25 cm.

Pokud máte vystřiženo, můžete začít zdobit lampion. Nechte pracovat fantazii vašich dětí. Zapojit se mohou i ty nejmenší. Například mohou lampion libovolně pomalovat barvami, orazítkovat, polepit vystřiženými barevnými papírky, nalepit samolepky nebo dokonce vylisované listy. Ozdobený lampion nechte uschnout.  

Větší děti mohou zkusit složitější variantu. Budete potřebovat navíc barevný celofán o stejné velikosti, jako je plášť lampionu. Do celofánu vystřihněte různé tvary, krásné jsou hvězdičky, a nalepte ho na pauzový (svačinový) papír. Vystřiženými otvory bude procházet světlo do svíčky. 

Teď musíme slepit lampion dohromady. Připravte si k ruce lepidlo, ozdobený plášť a oba díly krabičky od sýru. Naneste lepidlo na boční strany krabičky od sýru a přilepte k nim připravený plášť. Lepíme najednou obě části krabičky a na závěr naneseme lepidlo na konec pláště, který k sobě přilepíme. Pokud budete dělat variantu s celofánem, dejte pozor, abyste měli pauzový (svačinový) papír uvnitř lampionu a celofán na vnější straně.

Už nám chybí jen drátek na zavěšení. Na vrchní části krabičky od sýru jsme si již připravili dvě dirky. Do nich zasuňte konce drátku a máte hotovo! Lampion zavěste na dřevěnou tyčku.

Přejeme vám krásné tvoření!

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-