Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Poprvé čtu sám/a

Poprvé čtu sám/a

Agátiny oblíbené knížky 23. 6. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Jak dál, kdy vaše dítě zná písmenka a má chuť začít číst? Doporučujeme vybrat jednu z knížek z řady První čtení, to nic není nakladatelství Portál. Jednoduché příběhy jsou psané velkými tiskacími písmeny a jsou vhodné i pro děti, které se učí číst tzv. genetickou metodou.

  

Náročnost příběhů, tzn. volba slov, odpovídá postupnému zlepšování malého čtenáře. První pohádky se skládají z krátkých jednoduchých slov a vět. Slovní zásoba se příběh od příběhu rozšiřuje, použitá slova jsou delší a konstrukce vět složitější a od určitého okamžiku jsou tištěná i o něco menším písmem (i když stále tiskacím. Podívejme se na příklad z knížky Zvířátka - První čtení, to nic není:

1. příběh: Myš Bob: "U nás je les. Tam je drn. Tam spí Bob. Kdo je Bob. Bob je myš."

9. příběh: Zebra Kamila:"Zebra Kamila utíiká po veliké louce. Ta louka se jmenuje step. Je na ní suchá tráva."

16. příběh (poslední): Nosorožec Mikulášek: "Nosorožec Mikulášek je ještě takové nosoroží miminko. Přestože je veliký, protože nosorožci hodně rostou, je vlastně ještě malinký."

 

Autorkou textů těchto skvělých knih, které doprovázejí řadu dětí na cestě od poznávání jednotlivých písmenek k fascinujícímu zážitku ze samostatného čtení, je Eva Horáková. Knížky z řady První čtení, to nic není odrážejí její dlouholeté zkušenosti coby učitelky i maminky dvou dětí, z nichž jedno se učilo číst genetickou metodou.
 

Ukázka z knížky Svět her a hraček:

první čtení

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-