Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Objevujeme svět s experimentálními sadami od 4M!

Objevujeme svět s experimentálními sadami od 4M!

Tipy pro výběr her a hraček 18. 11. 2020 1 minuta
Kateřina Hrubešová
Kdy se děti nejvíc naučí? Když mohou samy prozkoumávat, objevovat a hrát si. Děti mají přirozenou touhu poznávat. Zkoušet, co se stane, když se pustíme do zkoumání a bádání. Společnost 4M vytvořila skvělé experimentální sady, které se vážou k různým tématům z chemie, fyziky a biologie. Experimentováním získají odpovědi na své otázky. Jak si představit pohyb planet ve Sluneční soustavě? Jak by mohlo vypadat lunární chodítko na sluneční pohon?

Zábavná věda - to je 4M!

Značka 4M byla založena v roce 1993 v Hongkongu a v této oblasti funguje dodnes. Patří mezi přední světové výrobce tvořivých her a experimentálních sad. Pravděpodobně každý, kdo má doma dítě školou povinné, se s produkty této společnosti dostal do kontaktu. Značka se zaměřuje na produkty, které podporují vzdělávání. Cílem je děti rozvíjet, probouzet v nich přirozenou zvídavost a chuť experimentovat.

Experimentální sady pro děti

Velké oblibě se těší sady pro mladé paleontology, ve kterých objevují pomocí speciálního štětce jednotlivé dílky dinosauří kostry. Z bádání nad kostrami vyčtou malí paleontologové mnohé prehistorické informace o dinosaurech. Na vlastní kůži si vyzkouší, jaké je to být badatelem a lépe pochopí problematiku. Doporučujeme také vyzkoušet konstrukční sady. Děti mohou postavit čistič, lanovku, trezor a spoustu dalších jednoduchých robotů.

Značka 4M se zajímá také o problematiku ochrany životního prostředí. Téma přibližuje dětem pomocí sady Green Science, neboli zelená věda. Odhalte s dětmi tajemství fungování přírody s hrami jako věda o počasí, vodní hodiny, filtrování vody, stavba meteorologické stanice nebo recyklujte plechovku. Ale především nechte děti na vše sáhnout.

Objevte vesmír s 4M

Tajemný vesmír přitahuje řadu zvídavých školáků. Nekonečný prostor, hvězda, galaxie, planety....to jsou výrazy, které děti fascinují. Pochopit tyto složité děje jim může pomoci vhodná experimentální sada, díky které si budou moci snadno představit pohyb vesmírných těles či třeba najít souhvězdí na noční obloze. Nechte děti sestavit funkční model sluneční soustavy, který navíc svítí ve tmě. Podle toho, co se lépe hodí dětem do pokojíku, můžete vybrat buď závěsný otočný model nebo variantu se stojánkem, kterou si děti postaví třeba na pracovní stůl.
 

Pokud vaše děti zajímají spíše hvězdy a souhvězdí, doporučujeme vybrat sadu mapa noční oblohy. Je zajímavá nejen tím, že se děti seznámí se souhvězdími na obloze, ale i tím, že si sestavíte svítící 3D model. To se dětem velmi líbí. Mohou v jejich vlastním pokoji pozorovat hvězdy. 

Fascinující průhled do lidského těla se sadou 4M

Další oblíbené téma je lidské tělo. Je stejně fascinující jako vesmír. Sada Anatomie lidského těla umožní prostudovat lidský trup. Sada je ukryta v praktickém kufříku, který si děti přemění na operační stůl a prozkoumávají lidské orgány. Tato sada obdržela ocenění v soutěži Dobrá hračka 2019.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč