Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog O výchově hrou s Veselou chaloupkou 3: Tři roky a první hra

O výchově hrou s Veselou chaloupkou 3: Tři roky a první hra

Tipy pro výběr her a hraček 10. 2. 2020 1 minuta
Tereza Chaloupková
Ve třetím dílu seriálu Veselá Chaloupka vám pedagožka Tereza Chaloupková představí několik skvělých her pro vašeho tříleťáka. Také se dozvíte, proč jsou první společenské hry tak důležité.

V období do tří let dochází k velkému rozvoji řeči a věřím, že mi logopedové dají za pravdu, že s řečí úzce souvisí i rozvoj rytmu. My máme bezva zkušenost se sadou hudebních nástrojů Confetti od Janod – a podotýkám, že vůbec nevadí, když má maminka nebo tatínek pocit, že nemají rytmus ani správnou intonaci.

S rozvojem řeči přichází také rozvoj myšlení a rozumu. Myšlení můžeme pozorovat při správném používání věcí (čepice patří na hlavu, klíč do zámku). K rozvoji této schopnosti napomáhá analyticko–syntetická činnost. Děti přiřazují dvojice věcí, které k sobě logicky patří. Tento fakt výborně nahrává na všechna Puzzle Duo a Trio od Djeco, kterých jsme měly asi šest druhů a už jsou u třetího dítěte – sice ohrané, ale stále velmi efektivní.

Ještě bych také ráda zmínila rozvoj představivosti a pozornosti (u staršího batolete u zajímavé činnosti může být až 19 minut) a také paměti. Na tu může krásně navazovat hra Dřevěné loto – obchod nebo klasická pexesa s tím, že začínáme s malým počtem dvojic.

Poslední kategorií v tomto období je zařazení prvních společenských her. Jsem moc ráda, že máme výběr z her, které mají kooperativní charakter a nebudují ihned soutěživost a nevraživost mezi hráči. Mezi námi ozkoušené patří Pomáháme zvířátkům od Djeco a Ovocný sad od firmy Haba. Můžu s jistotou říct, že obě nás doma stále baví a ještě jsme je „neposlali“ mladším kamarádům. A to u čtyřleťáka a sedmileťáka o něčem svědčí… Někdy mám totiž pocit, že svět je až příliš soutěživý a jede se na individuální výkon; děti se i proto rády vrací do her, kde si mohou prostě společně přátelsky vydechnout a třeba lovit ryby v kooperativní hře Chobotnice.


 

 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelky 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-