Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @nikolkovalska - Ambasadorka Agátina světa

@nikolkovalska - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 22. 8. 2019 1 minuta
Kristýna Křížová
Naše ambasadorka @nikolkovalska o sobě říká, že jejím životem je její syn, přítel a miminko na cestě. Ráda cestuje a a cvičí a jejím největším snem je vlastní mamacentrum, protože děti miluje. A její sen se jí pomalu plní.

Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala a jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti. Co od hraček očekáváš? 

Agátin svět jsem si vybrala kvůli velkému sortimentu kvalitních hraček. Každá hra je podrobně vyfocena a popsána. Kvalitní hračka má dítě nejen zabavit, ale i naučit, rozvíjet ho a posouvat dále. Proto při výběru hraček většinou nehledím na peníze a ráda si za kvalitu připlatím.


Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak, budeš i tak něco schovávat svým dětem na památku? 

Ano. Začala jsem už od narození. Nejen knížkou, kam synovi zapisuji vše, co udělal - první zoubky, narozeniny apod. Ale také první botičky, nejmenší dudlík či drkačku. Vše má pečlivě zabalené v ozdobné krabičce.Jaké hry či stavebnice jsi synkovi  v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

Vybrala jsem spíše kreativní hračky, protože ty u nás teď letí. Takže knížku omalovánek se samolepkami pro nejmenšírazítka Stampobaby domácí zvířátka. Maxik je z nich nadšený a já též! Samolepky se dají použít vícekrát a razítka jdou bez problémů vyprat či umýt. Pak jsme pořídili 3D motoriku od Woody a dřevěnou zatloukačku s pandou.

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma?

Naprosto souhlasím! Zatím jsou pro nás společenské hry tabu. Maxik je malý na ně, ale snažíme si to vynahradit společným tvořením, Třeba obtisky rukou, které pak necháme zarámovat, malování prstovými barvami apod.
 

Čtete si se synem? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?

Snažíme se, ale moc dlouho u toho zatím nevydrží. Takže u nás "frčí" spíše pohybová leporela od nakladatelství Svojtka nebo zvířátkové knížky. Moje nejoblíbenější knížka v dětství byla Honzikova cesta, vždy mi děda četl před spaním. Takže se těším, až budu číst Honzíkovu cestu Maxikovi.

 

A co ve školce a škole? Už víš, kam Max jednou půjde? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

V září nás čeká školka, zatím budeme volit klasickou formu. Chtěla bych však přes teplejší období zkusit (pokud to bude možné) lesní školku. Pak samozřejmě zkusit také zájmový koníček fotbal. Uvidíme... Hraní ve škole? První rok určitě jsem pro! Dítě po přechodu že školky je dle mého názoru v šoku. Je pro něj vše nové a hraní o přestávce či 5 minut do konce hodiny by bylo uklidňující.
 

A poslední otázka: v letošním roce podporuješ hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi držíš palec?

Pod pojmem "dobrá hračka" si představuji kvalitní věc, která dítě nejen zabaví, ale i naučí. Proto při výběru hraček většinou nehledím na peníze a ráda si za kvalitu připlatím. Mým hlavním favoritem je hra Hmatej a najdi.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-