Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @little.bara - Ambasadorka Agátina světa

@little.bara - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 11. 7. 2019 2 minuty
O hračkách, knihách i výchově s Bárou, jednou z ambasadorek Agátina světa. Bára je mladá maminka syna Kubíčka, kterou na Instagramu pod přezdívkou @little.bara sleduje přes třináct tisíc lidí.

Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala a jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš?

Agátin svět jsem si vybrala ke spolupráci, protože má opravdu velký výběr krásných a originálních hraček pro děti, které jsem třeba ani nikde jinde neviděla. Raději vyhledávám kvalitní hračky, které něco vydrží. Od hračky očekávám to, že děti zaujme, bude je bavit, bude kvalitní a třeba je i něco naučí.


 

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dnes už naštěstí žijeme jinak. Budeš taky něco schovávat svým dětem na památku? 

Sama mám schované některé hračky a hry pro děti, se kterými jsem si hrála já. Svým dětem určitě jejich hračky také schovám třeba pro jejich děti. Myslím, že když jsou hračky kvalitní, tak zvládnou i několik generací.
 

Jaké hry či stavebnice jsi dětem v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

Vybrala jsem si aktivní kostku s motorickým labyrintem, která je pro děti od 12 měsíců. Kubíček má teď sice 8 měsíců, ale už se o kostku zajímá a zkoumá ji. Nejvíce se mu líbí motorický labyrint. Kostka mi přijde opravdu skvělá a jsem z ní nadšená i já. Velmi populární je u nás doma i xylofon a zatloukačka. A pro staršího Matýska, který má 3 roky, jsem vybrala magnetickou knihu se zvířátky a puzzle duo - kde zvířátka bydlí. Oboje ho zajímá a líbí se mu to. Jen mu s tím musíme ještě pomáhat.


 

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma? A jaké?

Zatím hrajeme opravdu uplně jednoduché hry pro děti. Matýska to ale zas tak moc nebaví a má raději nějaké skládačky, puzzle apod. Já jsem jako dítě hrála s rodinou často hry a chtěla bych k tomu vést i své děti. Přijde mi to jako skvělá rodinná zábava a děti se tím zabaví a něco i naučí.

                
 

Čtete si s dětmi? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?

Určitě mám v plánu Kubíčkovi číst. Matýskovi občas před spaním čteme krátké pohádky pro nejmenší. Rád si ale spíše prohlíží různé obrázkové knihy, knihy o autech apod. Já jsem měla jako dítě nejradši klasické pohádky, jako Červená karkulka, Popelka, Sněhurka apod.

A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

Jelikož já sama jsem učitelka MŠ (teď teda na rodičovské dovolené), tak mám v plánu dát děti do klasické státní školky. Žádné alternativy nevyhledávám. A myslím si, že občasné hraní ve škole určitě neuškodí. Učení hrou je pro děti určitě zábavnější a také se u toho naučí.


 

A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palec?

Pro mě jsou dobré takové hračky, které zaujmou a něco dětem předají. Mým kandidátem je rozhodně Aktivní kostka, kterou jsem sama z Agátina světa pro Kubíčka vybrala a je opravdu skvělá.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-