Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Knihy o Vánocích: nalaďte se na sváteční atmosféru!

Knihy o Vánocích: nalaďte se na sváteční atmosféru!

Tipy na vánoční dárky pro děti 29. 11. 2020 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Adventní a vánoční doba se nezadržitelně blíží. Vánoční atmosféru jistě navodí oblíbené pohádky v televizi, ale my vám přinášíme osvědčené knihy na vánoční téma. Přečtěte dětem, jaké tradice a zvyky se o Vánocích dodržují. Všechny přispívají k rozvoji dětské fantazie a je to zcela na dětech, jak si kouzlo Vánoc představí. Vánoce je ideální čas pro rozvoj dětské fantazie. Takže navoďte tu správnou atmosféru - zapalte svíčku, rozsviťe světýlka, zachumlejte se pod peřinu - a pojďte si číst a snít o Vánocích!

Česká klasika mezi vánočníni knížkami

Každý rok se na nás před Vánoci valí záplava Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů. České děti pomalu zapomínají na Ježíška. A právě proto vznikla kniha Ježíšek v nakladatelství Mladá fronta. Zkraťte dětem čekání na Ježíška 11 kapitolami o vánočních zvycích, které narození Jezulátka provázejí. Rozhodně by se nemělo zapomínat na dodržování tradic. Kniha poradí, jak rozkrajovat jablíčka nebo pouštět lodičky ve skořápkách. Vánoční čas doprovází vůně cukroví, jehličí a purpury. V knize najdete pár voňavých receptů a tipy, jak vánočně vyzdobit dům. Bez toho by nebyly ty pravé Vánoce.    
 

Vánoční knížka s ilustracemi Terezy Říčanové je klasikou mezi svátečními knihami určené menším dětem. Kniha je inspirována životem autorčiny rodiny a vypráví příběh sedmileté holčičky, jak prožívá Vánoce. Seznamuje děti s příběhem o Ježíšově narození a zajímavým způsobem popisuje vánoční obřady a rituály: o zvěstování Marii, že bude mít dítě, o Ježíšově narození v betlémské stáji, o radosti pastýřů i o hvězdě, která dovedla tři moudré muže až do Betléma. Tuto knihu si zamilujete a budete se každý rok k ní vracet.

   

Jak se slaví Vánoce ve světě

Na blížící Vánoce se připravují lidi na celém světě. Jak se slaví v Německu, Anglii nebo Austrálii. Nečekejte velké povídání o tradicích v jednotlivých státech, to je až na posledních třech stránkách. Přesto u nás doma kniha Vánoce z celého světa zaujala ilustracemi a různými úkoly, spojovačkami, vymalovánkami. Hravou formou vytvoříte vánoční atmosféru a společně se naučíte a popovídáte, jak to chodí o Vánocích v ostatních zemích.  TIP: Pokud máte dvě a více dětí, nakopírujte si stránky s úkoly. U nás vypukla bitva o krásnou omalovánku.


 

Večery s pohádkovou atmosférou

Pohádky Františka Kožíka rozdávají již několik desítel let radost a úsměvy dětem, které nedočkavě vyhlížejí Ježíška.Vánoce, bylo pro autora přímo kouzelné slovo. A tak je pojatá i jeho kniha Pohádky vánočního zvonku. Stačí se jen podívat na obálku knihy a už na vás dých tajúplná atmosféra Vánoc. Zasněžená vesnička, padající vločky, andělé doprovázející sáně s dárky vás naladí na přicházející sváteční dny. 

Kniha obsahuje dvanáct pohádek, které nejsou ani krátké, ani příliš dlouhé. Okamžitě zaujmou a vybízí děti k povídání. Ideální pro dlouhé zimní večery. Každá pohádka zachycuje atmosféru Vánoc a připomíná, že je to čas splněných přání a zázráků. Přečtěte si příběh srdečné Emilky, o zázračném malíři, zlých sousedech nebo hloupém čertu. Pohádky vánočního zvonku vás příjemně naladí na čas vánoc a možná i uslyšíte cinkání kouzelného vánočního zvonečku.

   

Vánoční sen - prostor pro fantazii

Louskáček je tradiční vánoční příběh, který znají děti na celém světě. Existuje několik knižních zpracování, ale nejvíce nás nadchla kniha z nakladatelství Pikola. Už samotné ilustrace vás pohltí do příběhu malé dívenky, která se spolu se svou hračkou Louskáčkem promění v dospělou dívku a prochází cestou až do vysněného království sladkostí. Příběh je velkým zdrojem pro dětskou fantazii, je naprosto okouzlující. Odehrává se právě na Štědrý den a kouzlo vánoc z něj dýchá v každém řádku. Vytvořte si vánoční atmosféru, zhluboka se nadechněte a ponořte se společně s dětmi do tajemného příběhu Louskáčka. A vánoce mohou začít! 
 
 

Nestárnoucí příběh Hanse Christiana Andersena

Sníh samozřejmě k Vánocům neodmyslitelně patří, ať už venku sněží, nebo ne. Správnou atmosféru bílých vánoc navodí nestárnoucí příběh Sněhová královna. Velkoformátové knihy z nakladatelství Naše vojsko jsou opravdu uměleckým dílem. Překrásné ilustrace od Manuely Adreani obohacují slavnou pohádku. Připomeňte si s dětmi své dětství a ponořte se do příběhu o lásce, která dokáže překonat zlo.   


Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-