Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak se rozhodnout mezi školním batohem a aktovkou?

Jak se rozhodnout mezi školním batohem a aktovkou?

Tipy pro rodiče školáků 20. 7. 2020 4 minuty
Kristýna Křížová
Většina rodičů předškoláků si klade otázku, zda pořídit do 1. třídy aktovku či batoh. Přehledně jsme pro vás porovnali výhody obou variant. Naštěstí výběr na dnešním trhu je opravdu veliký a každý najde, co bude považovat pro svého malého školáka za nejlepší.

Školní batohy pro prvňáky - bezpečnost dětí a jejich zad

Kvalitní batohy do školy mají perfektně anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované nastavitelné popruhy,  což výrazně napomáhá zdravému vývoji dětské páteře, který je v období prvního stupně tak důležitý. Většina prvňáků je poměrně drobná, proto je nízká hmotnost batohu velmi důležitá, aby děti mohly pohodlně nosit denně do školy slabikář a ostatní pomůcky, a přitom neškodily svým zádům. Například hmotnost školních batohů zn. Topgal se pohybuje pouze kolem 1 kg.
 

Dále při výběru batohu či aktovky dbejte na dostatečné množství reflexních prvků a odrazek. Zvláště v zimních měsících budou vaše děti chodit ráno do školy a často i ze školy za šera. Je proto nezbytně nutné, aby batohy byly dobře viditelné. Jde přeci o bezpečnost vašich dětí!


 

Praktický pohled na školní batohy a jejich cenu

Školní batohy jsou charakteristické členěním do dvou či tří hlavních kapes, které dítěti usnadní ukládání školních pomůcek, svačiny, tělocviku atd. Pokud si nejste jisti, že se v tom Vaše dítě dobře zorientuje a mohlo by být zmatené, kde vlastně co má, doporučejeme aktovku, která je obzlváště pro menší děti přehlednější. K batohu můžete dokoupit i penál ve shodném designu a dítě tak bude mít pěkný set do první třídy.

Topgal - špička na českém trhu

Pokud se rozhodnete pro batoh, ideální volbou je česká firma Topgal s 25tiletou tradicí a nádhernou kolekcí 2020, plnou veselých barev i praktických inovací: odlehčená váha na pouhý 1 kg či hrudní popruh pro dokonalé nastavení batohu. Školní batohy Topgal můžete pořídt samostatně již od 1599 Kč, nebo v cenově zvýhodněných sadách. U školních batohů Topgal ušetříte za poštovné - neúčtujeme ho! Investice do těchto školních batohů se vyplatí - dětem jistě vydrží 2 - 3 roky.
 

Německá kvalita pro zdraví a bezpečí dětí!

Cena stále velmi důležitým faktorem, ale mnoho zákazníků si rádo připlatí za vyzkoušenou kvalitu a inovace. Nákup kvalitní školní tašky je z dlouhodobého hlediska lepší investice než nákup levné, která je často spojena i s poměrně nízkou kvalitou a krátkou životností. Výrobce německé značky batohů Ergobag se řadí mezi špičku v kategorii školních batohů od 1. třídy až po 4. třídu. Jejih batohy jsou opravdu zpracované do posledního detailu.


 

Aktovky do školy - vybavené sety školních pomůcek

Nabídka školních aktovek je velmi pestrá. Kromě kvalitních značek však na našem trhu najdete i zboží, jehož výrobci si s ochranou dětských zad a kvalitou provedení batohu nedali příliš velkou práci. My jsme proto do Agátina světa vybrali pouze několik značek, na jejichž kvalitu se můžete spolehnout. Jedná se o německé značky HAMA Step by Step a Herlitz - obě značky se pyšní špičkovou kvalitou.


 

Pevná konstrukce aktovek

Aktovky mají uvnitř bytelný hliníkový, ale velice lehký rám. Díky němu aktovka - na rozdíl od batohu - velice dobře drží svůj pevný tvar a můžete jí bez problému položit na zem, aniž by padala. Aktovky mají také velice důmysleně ergonomicky tvarovaná záda, navíc přijemně polstrovaná a odvádějící pot. Popruhy jsou snadno nastavitelné podle výšky dítěte a hrudní pás, který je ideálním pomocníkem zejména pro drobnější děti (stejný, jako znáte u outdoorových batohů) snadno sundáte, pokud ho Vaše dítě nebude potřebovat. Díky těmto důležitým vlastnostem získaly aktovky Hama certifikát kvality AGR („Aktion Gesunder Rücken “ -„Akce zdravá záda “). Hmotnost těchto aktovek se také pohybuje okolo 1,2 kg. Aktovky oproti batohům jistě v této oblasti technických vlastností jednoznačně vedou.
 

Aktovky - praktický pohled

Z praktického hlediska se aktovky od školních batohů liší tím, že mají jen jednu velkou hlavní kapsu. To vyhovuje dětem, které mají raději přehled o svých věcech hned najednou a které by větší počet samostatných kapes zmátl.

Součástí školního setu je kromě aktovky i několik doplňků. Nejlépe vybavené jsou aktovky HAMA Step by step. V tomto případě s aktovkou dostanete i plně vybavený školní penál (obsahuje 19 nelámavých kvalitních pastelek, pravítko, gumu, ořezávátko atd.), druhé pouzdro na ostatní školní pomůcky (např.pera, nůžky..), pytlík na cvičební úbor či přezůvky a peněženku, kterou lze jednoduše použít i jako kapsičku na krk. To vše v krásných a jasných barvách.
 

Ceny aktovek se - podle značky a jejich vybavení - pohybují od 2499 Kč. Pevná konstrukce aktovek je předurčuje pro 1. a 2. třídu - do vyšších ročníků již dětem jistě pořídíte školní batoh. Všechny modely aktovek zasíláme bez účtování poštovného!


 

Zapojte budoucího prvňáčka do výběru aktovky či batohu

Ať už budete vybírat batoh či aktovku, doporučujeme respektovat přání dítěte, co se týče designu. Ze zkušenosti můžeme ovšem říct, že se vyplatí nepodléhat aktuálním trendům, ale vybírat vzor nadčasový. To, že v okamžiku nákupu miluje dítě postavičku z oblíbeného seriálu neznamená, že se jí/mu bude tento hrdina líbit ještě za rok. A většina rodičů nechce aktovku nebo batoh kupovat každý rok novou, jde přeci jen o nemalou investici.
 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-