Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak se kují Pikle?

Jak se kují Pikle?

Inspirativní rozhovory 18. 6. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Uchvátilo vás Kufříkové království? Nás také, proto ho společně s dalšími výrobky autorské značky Pikle najdete v Agátině světě. Zajímá nás nejen, jak hry a hračky, které u nás najdete, rozvíjejí děti a jak jsou kvalitě vyrobeny, ale i to, co se skrývá za nimi: kdo, proč a s jakým přístupem je vyrábí. Proto jsme se ptali i Jany Rucké a Jitky Plevové, jak vznikla značka Pikle a jaké mají další plány.

Jak vznikl nápad založit autorskou značku zaměřenou na kreativní hračky pro děti?

Jako mámy jsme začaly řešit nabídku hraček pro děti, která nás v té době moc neuspokojila. Chtěly jsme český původ, přírodní materiály a aby hračka nezabavila děti jen na chvíli, ale aby se k ní v průběhu let mohly stále vracet. Tak jsme si jich pár vymyslely :-))

 

Nejznámějším dílkem Piklí jsou kufříková království. Propracovanost dřevěného nábytečku je neuvěřitelná. Jak tak neobvyklé vybavení vzniká?

Spolupracovaly jsme s EP design studiem, kteří navrhují dětský nábytek. Chtěly jsme jednoduchý, čistý styl, který bude vyroben originálně pro Pikle.

 

Účastníte se řady workshopů, mj. našeho Kreativního festivalu. Překvapily vás reakce dětí?

Děti nás překvapují neustále. Pokud se jim dá prostor a nebrzdí se jejich fantazie, vznikají neuvěřitelné věci! Snažíme se přimět rodiče, aby neříkali dětem, když tvoří, že nebe musí být modré a sluníčko žluté. Naše workshopy se snažíme vymýšlet tak, aby výsledek každého dítěte byl úplně jiný. Ukazujeme jim jen možnosti, ne to, jak by měl výsledný výrobek vypadat. A moc nás baví, na co všechno děti přicházejí.

   

 

Podělíte se o své další plány?

Plánů máme spoustu! Ještě do konce roku bychom chtěly uvést tři novinky. Jedna stínová „hra“ podobná Malému hvězdáři, který zažívá obrovský úspěch u dětí i rodičů. Dále se mohou děti těšit na zcela nový Kufřík, z kterého máme obrovskou radost. Je vyvinutý v Kazetu přímo pro nás a moc se nám všem povedl. Poslední novinkou je speciální sada určená dívkám ve věku cca 9 – 15 let, které očekávají nebo právě dostaly svoji první menstruaci. Je to Sada menarche, kterou již delší dobu připravujeme s odbornicemi v oboru a bude mít křest 28. května 2018.

 

Tip: Kdo stojí za českou značkou Pikle? Podívejte se na rozhovor s Janou Ruckou a Jitkou Plevovou.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč