Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Chystáte se na hory? Tipy na oblíbené rodinné hry.

Chystáte se na hory? Tipy na oblíbené rodinné hry.

Tipy pro výběr her a hraček 23. 1. 2020 3 minuty
Kristýna Křížová
Jarní prázdniny se blíží! Co může být lepšího, než vyrazit s dětmi na hory? Děti se přes den vyřádí na lyžích, na sáňkách nebo si postaví sněhuláka a večer se všichni společně vrátí na chalupu či ubytovnu. Osvědčený způsob, jak si odpočinout od sportovního vyžití, jsou společenské hry. Proto nezapomeňte přibalit do cestovního zavazadla také nějakou hru. Tento způsob společně stráveného času je ideální zábavou během zimních radovánek jak pro děti, tak pro dospělé. Přinášejí nejenom zábavu, ale také poznání, odpočinek a napětí. Vzpomínky na večery strávené nad společnou zábavou patří k těm, ke kterým se budete rádi vracet. A navíc je to skvělý způsob, jak rozvíjet hrou své děti. Proč je dobré hrát společenské hry, jste se mohli dozvědět v článku Proč je hra tak důležitá na stránkách 4bambini.

Nabídka společenských her je široká, že si opravdu vybere každý. Můžete vybírat od jednoduchých her pro malé děti a začátečníky až po varianty pro předškoláky, školáky, náctileté i dospělé. Ať už jsou to hry deskové, zábavné nebo karetní, jedno mají společné - dokáží přinést hodiny zábavy. Máme pro vás pár tipů, jak oživit pobyt na prázdninách a nasmát se!

Bavme se společně: zábavná hra

Time's UP: Rodina je název velmi úspěšné a zábavné hry, která je vylepšenou alternativou ke hře Aktivity. Hráči se rozdělí do týmů po dvou a více a hrají celkem tři kola. V každém kole se zástupce týmu snaží svým spoluhráčům naznačit, jaký pojem na kartě si vylosovali. Mají na to pouze 30 sekund, než se přesype písek v hodinách. Obtížnost se stupňuje. První kolo nemá žádná omezení, lze se vyjdářit libovolným počtem slov. Druhé kolo limituje na jedno slovo a v posledním třetím kole nejsou povolena žádná slova. Přichází čas na pantomimu. Hra vyžaduje koncentraci, pozornost, postřeh a schopnost slovního a mimoslovních vyjadřování - z toho těží nejen děti, ale i rodiče.
 
 
Skvělou volbou je také hra Bataflash, ve které musí hráči zapojit postřeh a vizuální představivost. Princip hry je velmi jednoduchý: hráči si rozdělí balíček karet mezi sebe a položí je obrázkem dolů. Ve stejný okamžik všichni hráči otočí vrchní kartu ze svého balíčku. Kdo první vykřikne název zvířátka shodného na všech kartách, bere otočené karty spoluhráčů. Ovšem pozor, zvířata mají na jednotlivých kartách různou velikost a jsou různě poskládána, takže aktivujte maximální soustředění a pozornost i k sebemenším detailům! Cílem je získat všechny karty. Navíc tato veselá rodinná hra se vejde do každého baťůžku, takže si ji můžete zahrát i na cestách.

 
Chcete-li zlepšit znalosti dětí o naši zem a jejich všeobecných přehled, sáhněte po hře Moje první Česko. Zvídavé děti se mnohé naučí a zažijí při ní přirozenou soutěživost. Zajímavé otázky jsou rozděleny do dvou stupňů obtížnosti, díky kterým může hrát starší sourozenec s mladším. Hráči musí prokázat znalosti z pěti kategorií: kultura, moje vlast, příroda, rébusy a různé. Kromě znalostních kvízů si děti zahrají také pexeso představující symboly ČR, při kterém sbírají body i ti nejmenší, kteří se toho ještě nestihli tolik naučit. Hru zcela jistě ocení i rodiče, kteří si prověří své znalosti.
 

Trénujeme přemyšlení: strategická hra

Samozřejmě nesmí chybět hra pro všechny milovníky přemýšlení. Vybrali jsme pro vás strategickou hru Vlci a ovce, která získala ocenění Hra roku 2003 ve Francii. Výhodou této hry jsou její jednoduchá pravidla, která pochopí i menší děti. Navíc děti trénují logické myšlení, rozhodování či práci s rizikem. Hráči vykládáním kartiček vytvářejí krajinu s vesnicemi, lesy a pastvinami se stády ovcí, jež pomocí myslivců chrání před vlky. Během hry musíte brát v úvahu různé soupeřovy strategické tahy, abyste ubránili co největší stádo. Co když se v lese najednou objeví vlk a vy nebudete mít po ruce myslivce? Vše záleží na vaší taktice, aby se z vašeho stáda nestala potrava pro vlky. Hra je vynikající nejenom pro děti, ale i dospělí se při ní budou dobře bavit.

Další strategickou hrou je Machi Koro od japonského autora Masao Suganuma. V překladu název znamená "kostkové město", které také v malém balení najdete. Ve hře se stáváte starostou města Machi Koro. Vaši občané mají velmi vysoké nároky, což je vážný problém, protože vaše město se v současnosti skládá pouze z pole, pekařství a jedné kostky. Cílem je vybuduvat prosperující město. Budete muset hromadit příjem z rozvoje, vytvářet veřejné práce a brát z pokladen svých sousedů. Napřed se ale ujistěte, že oni nedělají to samé u vás! K výhře budete potřebovat i kapku štěstí a přibližně půl hodiny vašeho času. Rychlá karetní hra, která vás uchvátí a nebudete chtít hrát jinou.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-