Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @champion.mi - Ambasadorka Agátina světa

@champion.mi - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 9. 7. 2019 1 minuta
Seznamte se s Michaelou, mladou maminkou z česko-anglické rodiny, a s jejím synem Oliverem, která se letos stala ambasadorkou Agátina světa. Na Instagramu ji najdete jako @champion.mi.

Proč sis vybrala Agátin svět? A jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti?

Agátin svět mám opravdu moc ráda, již několikrát jsem zde nakupovala hračky pro syna Oliverka nebo dárečky pro jeho kamarády. Je to můj nejoblíbenější e-shop na dětské hračky, takže když jsem dostala nabídku ke spolupráci, udělalo mi to obrovskou radost a s radostí jsem ji přijala. Miluji naučné a kreativní hračky, které děti zabaví a zároveň u nich rozvíjí všechny své smysly. Chytré hračky, které rozvíjí dovednosti, jsou teď u nás nejoblíbenější.


Jaké hry či stavebnice jsi Oliverovi v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila? 

Musím říci, že u každé objednávky přemýšlím opravdu dlouho. Nechci jen nějaké nové hračky, ale snažím se vždy vybrat hračky takové, které Ollieho zabaví na dlouho a naučí se u nich zároveň něco nového. Oliverek má opravdu moc rád hračky, u kterých musí přemýšlet, proto se někdy koukám i na hračky pro větší děti. Z Agáty máme krásné knížky jako třeba Kdopak bydlí v ZOO, říkánky a také dřevěné kostky, dřevěnou skládačku Puzzle tvary a vzory. Velice oblíbený u nás také je Xylofon a zatloukačka. Upřímně mohu říci, že není hračka, s kterou by si nehrál, se všemi si moc rád hraje každý den.
 
 

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma? 

Naprosto souhlasím. Musím říci, že hlavně o víkendu máme rodinné chvilky, kdy vytáhneme hry a hračky a každý má svoji roli a moc se u toho všichni nasmějeme. Jelikož je syn ještě malý, tak zatím nehrajeme klasické deskové hry, ale máme spoustu dalších. Naší oblíbenou je Říkej a předváděj Batolata. Určitě bych moc ráda doporučila rodičům malých dětí. Krásná komunikace, napodobování a předvádění činnosti.
 


Čtete si s Oliverkem? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď "frčí"? 

Ano, čteme společně každý den před spaním. Když jdeme do pokojíčku, Ollie už letí do své knihovny, vybere si knížku a jde s ní do postele, kde si lehne a ví, že budeme číst. Tyhle chvilky opravdu miluje a já také. Mezi mé nejoblíbenější patřil vždy krteček, kterého teď máme doma znovu. Momentálně u nás frčí nejvíce knížky se zvířátky, auta a hasiči, například Jak to žije na hasičské stanici.
 

A co ve školce a škole? Už víš, kam syn jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole? 

Abych pravdu řekla, ještě nevíme, jestli zůstaneme v ČŘ nebo půjdeme zpět do Anglie. Pokud ale zůstaneme v ČR, určitě bych ho ráda dala do české školy, protože doma mluvíme převážně anglicky, tak ať má i více češtiny. Sama jsem pracovala jako učitelka ve školce v ČR i v Anglii a dalo mi to mnoho zkušeností. Byla to opravdu zkušenost k nezaplacení. Moc se mi líbil systém, který v Anglii měli. Vedli děti k samostatnosti a aktivity, které jsme připravovali, byli úplně jiné. Hráli jsme si ve třídě s pískem, vodou, dělali otisky ručiček i u malých dětí okolo roku, učili se jíst bez pomoci…Sice jsme je převlíkali i 4x za den, ale můžu říci, že ta radost v očích, když mohli zkusit, poznávat… byla k nezaplacení.
 
Co se týče hraní ve škole, tak za mě ano, protože věřím, že je to nejúčinnější způsob, jak menší děti něco naučit. Je tolik her a aktivit, u kterých se děti učí zábavnou formou. Než jsem v Anglii začala praxovat ve školce, starala jsem se o 11letou holčičku. Chodila do školy s radostí, místo úkolů a učebnic doma měli projekty, neustále něco vytvářeli…, zkrátka maximální kreativita. Měla takové zapálení, že sama si doma vyhledávala informace, chodila do parku pro inspiraci a pořád něco vyráběli. To byla chvíle, kdy jsem si řekla, že tak bych chtěla, aby moje dítě bylo spokojené ve škole.

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak. Budeš však taky něco schovávat svým dětem na památku?  

Určitě budu schovávat hezké dřevěné hračky, které od vás máme, protože jsou opravdu kvalitní a řekla bych nezničitelné. Jsou hračky, které máme přes rok, hrajeme si s nimi každý den a vypadají jako nové.  

A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palec? 

Tak to je ta nejtěžší otázka, protože sama jsem se nemohla rozhodnout. Těch kandidátů je strašně mnoho a každá nominovaná hračka má své kouzlo. Při rozhodování jsem si pomohla tím, že jsem se zaměřila na hračky vhodné pro naši věkovou kategorii. Za mě vyhrála Aktivní kostka s motorickým labyrintem. Sama ji určitě pořídím Oliverkovi a myslím, že zrovna u této hračky se vyplatí investovat.


 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-