Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Známe vítěze Dobré hračky 2017!

Známe vítěze Dobré hračky 2017!

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2017 3 minuty
Kristýna Křížová
Tady jsou: 7 vašich favoritů pro 7 věkových skupin dětí. Mezi vítěze se probojovaly i dvě české hry!

1. Hračky pro kojence a batolata: Kartonové domečky pro zvířátka Topanifarm

Kartonové domečky pro zvířátka Djeco Topanifarm

Kartonová pyramida s gumovými zvířátky Topanifarm od francouzské značky Djeco potvrdila svou obrovskou oblibu mezi rodiči a jejich dětmi. Hračka je jednoduchá, ale promyšlená: může být klasickou pyramidou, ale také domečky pro zvířátka. Děti si s ní mohou hrát i se učit něco nového: pojmenovávat barvy, učit se, jak zvířátka žijí...

2. Hračky pro děti od 2 let: magnetická stavebnice SmartMax - kontejner 100 ks

magnetická stavebnice pro děti od 2 let SmartMaxVítězem této kategorie se stala magnetická stavebnice SmartMax, konkrétně velký box se 100 magnetickými dílky. Úložný box, kontejner, je koncipován tak, aby sloužil současně jako základna pro hraní: jeho dno i víko jsou připravené jako základny pro stavby vašich dětí.

 

3. Hračky pro děti od 3 let: vláčkodráha Brio

vláčkodráha brioDřevěná vláčkodráha je neodmyslitelnou součástí dětství. Naprosto hlasu volbě rodičů pro tuto švédskou sadu vláčků a kolejí zn. Brio rozumíme, má totiž mnohá plus: kromě kolejí nabízí i silnice a děti tedy mohou zapojit do hraní i autíčka; obsahuje oblíbené závory, nákladní jeřáb, lokomotivu s vagonem i nákladní auta. Navíc musíme ocenit kvalitní bukové dřevo kolejí, pocházející ze šetrně pěstovaných lesů podle parametrů FSC.

4. Hračky pro předškoláky: dřevěná stavebnice Walachia

dřevěná srubová stavebnice WalachiaI v této kategorii se ukázalo, že přírodní materiály a variabilita hračky jsou pro rodiče klíčové. Vítězem je totiž moravská dřevěná stavebnice Walachia - z Valašska, jak název napovídá. Nabízí dětem stavební materiál: tyčky a díly na okna a střechy, ze kterých staví libovolné sruby, domy, statky, hrady, věže...

 

5. Hračky pro děti od 6 let: Moje první experimenty

Mooje první experimenty pro dětiObjevování a snaha porozumět fungování světa kolem nás je zřejmě hlavní téma malých školáčků. V jejich věkové kategorii totiž rodiče vybrali jako vítěze sadu Moje první experimenty. Nabízí dětem desítky jednoduchých experimentů, pro které nemusíte pořizovat žádné další vybavení. Vše doprovází bohatě vybavená informativní knížečka.

6. Hračky pro děti od 9 let: naučná hry Ypsilonie

hra o vyjmenovaných slovech YpsilonieRodiče vybrali jako nejlepší hru či hračku pro děti od 9 let původní českou hru Ypsilonie. S vyjmenovanými slovy jsme se v tomto školním věku museli poprat všichni. Volba této hry ale ukazuje, jak je pro rodiče důležité nabídnout dětem možnost hravého učení namísto nepříjemného drilu. Oceňují také dobrý autorský nápad a vkusnou grafiku.

 

7. Hračky pro děti od 12 let: Výtvarná hra - tvorba razítek (linoryt)

výtvarná hra djecoFavoritem kategorie her pro velké děti se stala výtvarná sada od francouzského Djeco, která dětem nabízí možnost poznat zajímavou řemeslnou aktivitu - linoryt. Tato kreativní sada skvěle kompenzuje svět mobilních telefonů a tabletů: zaměstnává děti atraktivní výtvarnou a rukodělnou aktivitou, v níž mohou snadno a bez velkých nákladů samy pokračovat (stačí kousky staršího linolea).

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.