Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Začínáme kreslit: voskovky, pastely a fixy pro nejmenší děti

Začínáme kreslit: voskovky, pastely a fixy pro nejmenší děti

Tipy pro výběr her a hraček 22. 6. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Děti jsou kreslením fascinovány velmi brzy. Vždyť je to téměř zázračné: vezmu do ruky takovou "tyčinku", která většinou nevypadá nijak zvláštně, a když s ní táhnu po nějakém povrchu (papír, zeď...), "něco" se objeví, něco nového vznikne, tvořím!!! Pojďme se podívat, jaké výtvarné potřeby jsou vhodné pro první kreativní krůčky vašich dětí. (Že jsou všechny pomůcky zdravotně nezávadné a vypratelné, je samozřejmost.)

Jasnou volbou pro děti již od 18 měsíců je barevná kreslící kulička od holandské značky SES. Do koule, která se hezky vejde do malé dětské dlaně, jsou zapuštěny voskové kuličky, Děti uchopí barevnou kuličku do dlaně a "hrotem", který vykukuje, kreslí. Použitá voskovka je dostatečně měkká na to, aby na papíře zanechávala jasnou stopu a děti tak povzbuzovala k dalšímu zkoušení.       

Široké využití u dětí od cca. 3 do 10 let najdou pastelky Stabilo Woody 3 in 1. Tyto kvalitní pastelky mají měkkou tuhu na bázi vosků širokou 10 mm. Nahradí pastelku, voskovku a akvarelovou pastelku. Nakreslený obrázek lze rozmývat štětcem namočeným ve vodě. S pastelkami mohou děti kreslit na různé povrchy jako je sklo, kov a samozřejmě papír. Barva je pak lehce odstranitelná. Pro nejmenší umělce je důležité, že tyto pastelky jsou silnější, takže se i malým dětem dobře drží. 


Pokud vaše děti lákají fixy, nebojte se předem této děsivé kombinace. Většina značek používá kvalitní inkoust, který je snadno vypratelný z většiny textilií a omyvatelný z rukou

Značka Aladine nabízí fixy již pro děti od 2 let. Pro úplně nejmenší děti jsou vhodné ergonomické fixy nebo sada fixů s kulatým krátkým hrotem, aby se dětem dobře malovalo a zároveň nezničili při větším tlaku na špičku.

Právě malé děti často tlačí na tužku, čímž se běžný fix zničí. Tyto fixy jsou speciálně navržené pro malé a předškolní děti, které ještě nemají správný úchop. 

Pokud máte doma dítě, které rádo kreslí a ještě tvoří, vyzkoušejte výtvarnou hru Malování válečkem od francouzského výrobce Djeco. V této hře si pomocí barev a válečků vytvoříte ze čtyř přiložených šablon umělecké dílo. Uvidíte, že děti budou nadšeni z vlastní tvorby a nejvíce je okouzlí míchání barev. Tvoření nejenom zabaví, ale i rozvíjí a o to nám, rodičům, jde. Blogerka Jana z blogu Blog zrzky pro nás sepsala dojmy své dcery z tvořivého odpoledne

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.