Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na tvoření pro nejmenší

Tipy na tvoření pro nejmenší

Tipy pro výběr her a hraček 1. 6. 2017
Kristýna Křížová
Podívejte se na originální tipy, jak zabavit nejmenší šikuly (již kolem 3 let), tedy hlavně jejich neposedné prstíky: vytvořte s nimi obrázky z filcu, girlandu z veselých zvířátek či si užijte malování válečkem.

Obrázky z filcu

V této sadě na výrobu filcových obrázků najdete čtyři předlohy a k nim filcové samolepící dílky, které děti na předlohy lepí. Zdálo by se, že jde tedy o aktivitu velmi snadnou. Nenechte se však zmást, pro děti představuje i zajímavou výzvu. Před nalepením dílků musí najít ten správný: porovnávat podobné tvary a najít mezi nimi správnou velikost. Podívejte se třeba na tygříka na obrázku: dvě velikosti černých trohúhelníků, dvě velikosti kolečka/oválu, dvě vellikosti listů palmy. Druhá výzva přichází v okamžiku nalepení. Děti se musí soustředit a snažit se být precizní, aby dílky nalepily na správná místa.
Hotové obrázky pak nádherně vyzdobí dětský pokojík.


 

Vyrobte ozdoby do dětského pokojíčku

Malé děti milují své výtvory a rády si s nimi zdobí pokojík. Djeco proto připravilo sadu na výrobu ozdobných závěsných girland. Velká zvířátka (cca. 20 cm na výšku i na šířku) z krásně pevného kartonu čekají na dotvoření šikovnými prstíky. Zvířátka je totiž třeba dovyzdobit barevnými stužkami. Ty se provlékají do předem připravených dostatečně velkých dírek podle přiloženého obrázkového návodu. Nakonec hotová zvířátka navléknete na stuhu a zavěsíte v pokoji.

Malování válečkem

Pokud vaše ratolest ráda maluje, vyzkoušejte válečkování. V sadě najdete zákalldy na 4 velké obrázky, zdravotně nezávadné barvy a váleček. Návod krok po kroku provede dítě tvorbou. Uvidíte, s jakou chutí bude malovat velké plochy a jak si bude užívat "ťupkat" kolečka žirafě nebo vlnky vodě. 
 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.