Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog České domácí loutkové divadlo - krásný dárek

České domácí loutkové divadlo - krásný dárek

Tipy pro výběr her a hraček 6. 12. 2018 3 minuty
Kristýna Křížová
Domácí loutkové divadlo patří mezi nezapomenutelnou součást dětství řady dnešních rodičů. Jsme velice rádi, že tradice těchto divadel byla obnovena a že je s milými ilustracemi výtvarnice Lenky Procházkové můžeme nabídnout i vašim dětem.

Pod značkou Marionetino existuje již několik let kompletní série domácích loutkových divadel se všemi potřebnými doplňky: různorodými zadními kulisami i přídavnými prvky pro zpestření scény, postavami i scénáři k nejznámějším českým i mezinárodním pohádkám.

Jak začít s domácím loutkovým divadlem

Máte-li chuť dětem pořídit divadélko, ale nejste-li si jisti, kudy do toho, nabízí se dvě cesty:

Velká sada dřevěného loutkového divadla obsahuje skutečné divadlo se vším všudy: plnohodnotnou scénu s portálem a s červenou sametovou oponou a pěknou výbavou. Ta obsahuje například:

  • loutky, dobře použitelné v řadě pohádek: královská rodina, rytíři, loupežník, čaroděj a ježibaba, kašpárek, vodník...
  • 4 zadní kulisy (hrad, hradní síň, les, paseka)
  • tyčky k loutkám

Chcete-li jít jinou cestou a divadlo si poskládat, doporučujeme vybrat například kartonové divadlo s královskou sadou a strašidly. K němu můžete pak doplnit sadu kulis a loutek. Kartonový korpus divadla má stejné rozměry pro všechny varianty, sceény tedy můžete libovolně měnit. Mezi oblíbené doplňkové sady patří pomůcky k tradičním pohádkám O Červené Karkulce a O Perníkové chaloupce.

Jak sestavit loutky

Loutky, které stejně jako všechny ostatní prvky divadla nakreslila Lenka Procházková, jsou vyrobeny z velmi pevného a odolného kartónu. Na vodící tyč se připevňují velmi jednoduše: pomocí lepící kancelářské gumy, např. Kores GUMFIX. Z archu gumy odtrhnete jeden dílek, nalepíte ho na zadní stranu loutky. Na gumu pak namáčknete vodící tyč. Tím je loutka hotová. Až budte potřebovat na vodící tyč nasadit jinou postavu, jednoduše loutku z gumy strhnete (nepoškodí se). A příště, až ji budete potřebovat, ji nalepíte zase.

Jak hrát divadlo

Máte-li menší děti, je třeba jim na začátku jejich divadelní kariréry pomoci. Nejprve proto zahrajte jednoduchou pohádku vy, rodiče, dětem, které budou diváky. Pak je zkuste do hraní další pohádky vtáhnout: přidělit jim nejprve jednoduchou roli, poté roli složitější. A nakonec se nechte od dětí na loutkové představení pozvat vy...

Marionetino pro vaše děti připravilo několik scénářů ke stažení

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.