Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Agáta pomáhá 2022: Společnost pro ranou péči

Agáta pomáhá 2022: Společnost pro ranou péči

Agáta pomáhá 1. 10. 2022 2 minuty
Tereza Kotilová
Je tu podzim a s ním se jako každý rok touto dobou ozývá projekt Agáta pomáhá. Letos jsme se rozhodli podpořit Společnost pro ranou péči, která pomáhá malým dětem se zdravotním postižením i jejich rodinám. Věnujte nám chvilku svého času a přečtěte si více o tomto projektu. Vaše podpora může pomoct dětem, které si to zaslouží.

Agáta pomáhá 2022: Společnost pro ranou péči

Představujeme Společnost pro ranou péči, z. s.

Společnost pro ranou péči, z. s., je nestátní organizace, která poskytuje služby a programy dětem se zdravotním postižením i jejich rodinám. Snaží se tak eliminovat či zmírňovat důsledky postižení a poskytnout rodině i dítěti předpoklady sociálního začlenění, a to se zřetelem na včasnou diagnostiku a následnou péči.
 

Co je raná péče a jak funguje?

"Každé dítě by mělo vyrůstat doma" 

Raná péče je odborná terénní služba pro rodiny dětí do 7 let se zdravotním postižením nebo jejichž vývoj je ohrožený v důsledku nepříznivého zdravotního stavu. Služba se zaměřuje na podporu rodiny a vývoje dítěte s ohledem na jeho specifické potřeby. Odborní terapeuti dojíždějí za dětmi se zdravotním postižením domů, provázejí rodinu těžkým obdobím po zjištění diagnózy a učí rodiče, jak děti správně rozvíjet. Za 32 let existence pomohla Společnost pro ranou péči už tisícovkám rodin, aby své děti mohli navzdory hendikepu vychovávat doma.
 

„Náš Jiřík, který se narodil jako jedno z dvojčat, trpí středně těžkou mentální retardací a má ochrnutou polovinu těla v důsledku dětské mozkové obrny. Je to veselý kluk, ale je spousta věcí, které nezvládne: nemůže si třeba vzít obyčejné autíčko a hrát si s ním, nemůže si sám rozbalit vánoční dárek. Když jsem se dozvěděla, že máme postižené dítě, byla jsem bezradná. Naštěstí k nám začala jezdit poradkyně z rané péče, která nám dodala sebedůvěru, že se dá vše zvládnout. Díky rané péči se naše rodina vrací zpět do života,“ říká maminka Jiříka.

Další příběhy rodin a více informací si přečtěte přímo na webu Společnosti pro ranou péči.
 

Věděli jste, že...

Nejdůležitější je zaměřit se na podporu vývoje dítěte v prvních třech letech života, protože právě v tomto období se děti nejrychleji a nejlépe rozvíjí a přizpůsobují změnám. V tomto období jsou kompenzační možnosti mozku tak obrovské, že umožňují nejlépe rozvinout náhradní mechanismy i u těch dětí, které mají v některé oblasti vývoje vážný handicap.  

Více podrobněji jsme vám již Společnost pro ranou péči představovali v únoru tohoto roku. V rámci tohoto představení také proběhl charitativní bazárek, kdy veškeré vybrané peníze putovaly právě na účet Rané péče. Přečtěte si v článku zde.


 

Přispějte společně s námi do projektu Agáta pomáhá Společnosti pro ranou péči. Cíle našeho projektu jsou:

  1. Zajistit pomůcky a hračky pro terapeutickou práci a volnočasové aktivity s postiženými dětmi do věku 7 let. Raná péče si vybere pomůcky a hračky pro svých 7 středisek – do každého v hodnotě cca 10 000 Kč. Dohromady jde o částku cca 70 000 Kč, která bude rozdělena na tři části:
    • část, kterou věnuje přímo Agátin svět z vlastních zdrojů
    • část, která se rozdělí mezi naše nejvěrnější dodavatele, kteří se každoročně do projektu Agáta pomáhá zapojují.
    • část pomůcek se nakoupí z vybraných peněz přímo od vás, zákazníků.
  2. Zajistit finanční podporu pro práci terapeutů, aby se mohli věnovat co nejvíce dětem s vývojovými vadami. Náš cíl je vybrat finanční prostředky, které pokryjí 5 měsíců péče terapeutů.
  3. Rozšířit povědomí o tom, co Společnost pro ranou péči dělá, a hlavně, že tu je pro všechny rodiny, které její pomoc potřebují.
Máte stejně dobré srdce jako my a ptáte se, jak můžete pomoci? Zakupte na našem e-shopu až do 31. 12. 2022, samostatně či v rámci vaší objednávky, charitativní voucher a přispějte tak i vy. Sdílejte tuto možnost pomoci se svými přáteli, třeba se rozhodnou pomoci také. Čím více lidí se do projektu zapojí, tím snáz se nám podaří naplnit naše cíle. Předem vám děkujeme za pomoc těm, kteří to opravdu potřebují.


 

Aktuální stav sbírky Agáta pomáhá

Zajímá vás, jak sbírka pro Ranou péči aktuálně probíhá? Sledujte nás, budeme vás průběžně informovat.

Děkujeme za to, že pomáháte s námi! 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.