Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @barcusa - Ambasadorka Agátina světa

@barcusa - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 1. 7. 2019 1 minuta
Kristýna Křížová
Přečtěte si rozhovor s @barcusa, naší ambasadorkou a instagramovou blogerkou. Bára je máma dvouleté Leontýnky, která žije v Praze, ráda cestuje a baví ji design, móda a mateřství.

Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala? Jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš?

Od hraček očekávám, že Leontýnku budou v rámci hraní podporovat v rozvoji a vývinu. Samozřejmě v rámci kvality jsem raději za dřevěné hračky, které jsou dle mého dlouhodobě využitelné, ale i u nás doma se najdou samozřejmě hračky, které s kvalitou nebo rozvojem pokulhávají a i tak je má malá ráda. 

Dříve se hračky schovávaly pro příští generaci, asi z nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak. Budeš ale i tak něco schovávat dětem na památku?

Schovávám do vzpomínkové krabičky věci od narození a určitě v tom chci pokračovat, je to podle mého krásná vzpomínka. 

Jaké hračky jsi Leontýnce v Agátině světě vybrala? Jak osvědčily?

Vybrala jsem hru Hmatej a najdi, která je momentálně u nás doma favoritem. K narozeninám pak pro malou čekají Hmatové puzzle. Také jsem vybrala knihu Animalium, která je naprosto dokonale ilustrovaná! 

                       

Hračky by měly děti bavit a rozvíjet. Splečenské hry navíc vytvořejí prostor pro společnou aktivitu celé rodiny. Hrajete je už? A jaké?

U nás doma v rámci společenských her momentálně vede pexeso, ale už teď se těším, až budeme hrát třeba Dostihy a sázky

Čteš si s dcerkou? Jaké knihy u vás teď "frčí"?

Čteme momentálně pětiminutové pohádky, Gerdu, příběh velryby, knihu Prosím, spinkej a v rámci rozvoje se malé líbí minipedie Objevujeme svět! od nakladatelství Svojtka. A co ve školce a škole? Už víš, kam Leontýnka jednou půjde? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

Školka a škola je pro mě ještě daleká budoucnost, ale spíš se přikláním ke klasické variantě, i když kdo ví, jak to dopadne. Věřím, že každé dítě potřebuje trochu jiný přístup, jednomu vyhovuje učení formou hry, jinému klasickým směrem.

Poslední otázka: v letošním roce jsi podporvala hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palec?

Dobrá hračka je určitě ta, kterou má rádo samo dítě. Z vybraných hraček já hlasuji určitě za hru Hmatej a najdi.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-