Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Agátin hravý festival 2022

Agátin hravý festival 2022

Pamatujete si Kreativní festival, který jsme pořádali v Praze a Brně již 7x? Byly to krásné festivalové dny plné kreativního a logického hraní, spokojených dětí i rodičů. A pamatujete si poslední ročník, který se z důvodu koronavirové situace nemohl uskutečnit ve své obvyklé podobě, a proto se konal online? Tehdy jsme pro vás připravili spoustu inspirativních videí, recenzí a soutěží na našich kanálech. Bavili jste se? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu. Letos se můžete těšit na novou podobu našeho hravého festivalu!

Agátin hravý festival 2022

Agátin hravý festival 2022

Tramtadadá! Troubíme do světa, že se letos můžete těšit na náš festival plný kreativního a logického hraní, a to hned v několika městech České republiky. Uvidíme se pod širým nebem i ve vnitřních prostorech, kde si užijeme spoustu společné zábavy. Těšit se ovšem můžete také na odborné přednášky, naše hračky či na hlasování v anketě Dobrá hračka.

Sledujte nejnovější informace o festivalu na našem blogu! A navnaďte se zatím krátkým videem z prvního setkání:


 

Jak vznikl nápad pořádat festival?

Zakladatelky Agátina světa, Kristýna a Lucie, chtěly pro své děti akční dětství v offline světě plné smysluplného hraní. Začaly shánět kvalitní a kreativní hračky, které na českém trhu nenacházely. Když je našly jinde, chtěly se o své objevy podělit s dalšími rodiči, kteří vyznávají podobné hodnoty.

Tak byly postaveny základy Agátina světa, který dnes tvoří nejen e-shop a kamenné prodejny, ale i ten nejhravější festival všech dob – Agátin hravý festival, který má za sebou již 7 krásných ročníků offline a 1 ročník online.

Den plný tvoření pro děti i rodiče

Náš festival je hravým, logickým a kreativním vyústěním širšího konceptu Agátina světa. Přípravy na něj probíhají vždy celý rok a dáváme si opravdu záležet, abyste se vy i vaše děti pořádně bavili.

Festival kreativního a logického hraní: Den plný tvoření pro děti i rodiče

Aktivity festivalu jsou rozděleny do tří věkových kategorií:

Nejmenší děti od 1 do 3 let si hrají v herním koutku či v herně didaktických hraček, vytvářejí umělecká díla v naší dílničce, zkoumají svět magnetů či objevují kouzlo dřevěných kostek.

Předškoláci zkoušejí stavět z nejrůznějších typů stavebnic, přemýšlejí nad hlavolamy, vyrábějí si obrázky nebo skládají 3D obrázky z papíru.

Poslední kategorií jsou školáci, kteří zkouší zajímavé společenské hry, lámou si hlavy nad hlavolamy nebo například vyrábějí linoryt. 

Na festivalu si každé dítě najde svoji oblíbenou zábavu! Zavzpomínejte s námi na festivalové dny z roku 2019:


 

Agátin festival 2013-2019: V Praze a Brně pod širým nebem

Agátin festival kreativního a logického hraní se konal venku pod širým nebem. již 7x. Každý rok navštívili stovky rodičů s dětmi Střelecký ostrov v Praze nebo Lužánky v Brně a užili si společného hraní, stavění, skládání a lámání si hlaviček nad hádankami či rébusy. 

Agátin festival 2020: Letos jsme online

V tomto roce se festival kvůli pandemickým opatřením přesunul do online světa. Proto bylo možné jeden týden v dubnu (8. 4.-14. 4. 2020) za pomoci Facebooku a YouTube sledovat každý den řadu videí, recenzí, soutěží a dalších příspěvků. Do online aktivit se zapojilo osmnáct rodin z Agátina světa.

Agátin festival 2020: Letos jsme online

Agátin festival 2021: Agáta TV

Zpětná vazba na online festival byla pozitivní. Avšak vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu jsme se rozhodli jít na to v roce 2021 trochu jinak a pokračovat v inspiraci pro vás projektem Agáta TV, ve kterém nadále pokračujeme. V jednotlivých videích si můžete pustit, co děti baví, rozvíjí i jak trávit společný čas kreativně. Mimo jiné vám naše videa mohou pomoci zorientovat se pro vás v neznámé problematice.

Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.