Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Adventní rozhovor s naší ambasadorkou Lenkou

Adventní rozhovor s naší ambasadorkou Lenkou

Inspirativní rozhovory 20. 11. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
V Agátině světě máme veliké štěstí na inspirativní rodiče i děti. A tak vám s radostí přinášíme velký vánoční rozhor s Lenkou. Lenka je maminka čtyř dětí z Třince, velká milovnice knih, běhání, Toskánka, prosecca. Její blog můžete sledovat na Instagramu pod přezdívkou @lenik_4 a seznámit se tak s celou Lenčinou rodinou.

Lenko, jaká je tvá úplně první vánoční vzpomínka? Nejsilnější vzpomínky jsou prý čichové..., je to tedy vůně?

Tak u mě toto asi neplatí :-). Má první vánoční vzpomínka je dárek, nafukovací slon modré barvy, který byl snad tehdy větší než já … byly mi asi tři roky. Tudíž letos to můžou být u nás právě ty vánoce holčiček, ze kterých vznikne takováto první vzpomínka  :-)


Vánočních tradic a zvyklostí je nespočet a vždy jsou spjaté s rodinami. Jak rodiny vznikají, vznikají i tradice.. Kterou svou vánoční tradici z dětských let sis přinesla do své rodiny? Vytvořili jste doma kombinaci rodiny tvojí a tvého manžela?

Tradice jsou pro mě základ všech Vánoc. Řadu z nich jsem přenesla i do naší rodiny, ale vzhledem k tomu, že všechny Štědré dny stále trávíme s mými rodiči dohromady, je to o to jednodušší. Ze strany manžela již bohužel ani jeden z jeho rodičů s námi u štědrovečerního stolu být nemůže, ale nic zásadně odlišného u nich kdysi nebylo, tudíž oplatky s medem, šupinky z kapra pod talířem či hledání hvězdičky z jadřince jablka předáváme společně dál naším dětem.

                    

Tvým holčičkám jsou teprve tři roky, takže předpokládám, že jim ještě opravdu nosí dárky Ježíšek, starší děti jsou v pubertě.. Vzpomínáš si, kdy se tohle kouzlo Vánoc u vás přesunulo z Ježíška na rodiče? 

S nástupem na základní školu na to postupně ti starší přicházeli sami a my jsme možná zbytečně brzo tohle tajemství prozradili. U holek budeme věřit na Ježíška, co to půjde, protože tahle víra dětem napomáhá k tomu pravému kouzlu Vánoc. 


Advent je na spadnutí, ty máš 4 děti... Jak u vás začínají přípravy? Máš nějaké pomyslné datum, kdy začínáš vánoční svátky chystat? 

Měla jsem už začít v létě, abych všechno zvládla, jak bych chtěla ;-) Jedinou myšlenkou proto je, nestresovat se, ale těšit se! Letos jsme začali s výrobou adventního kalendáře už na začátku listopadu, vánoční úklid provádím průběžně celý rok, na výzdobu se chystám s příchodem adventu a stejně tak i s cukrovím. O vlastní vánočku se taky pokusím a stromeček budeme zdobit asi o stříbrné neděli. Kvůli dětem si ho chceme užít co nejdéle.


 

 

Chodí k vám Mikuláš?

Ano, ale o čertovi nemluvíme celý rok, až těsně před příchodem. Nevyhrožujeme dětem nesmyslným únosem v pytli apod. Nikdy bychom je přeci nedali! I proto domlouváme tuto trojici takovou, ve které jsou čerti víc kamarádi, než ti zlí. A přesto se jich holčičky bojí!

Jak vybíráte dárky? Píšete dopis Ježíškovi?

S holčičkami nakreslíme dopis Ježíškovi, který spolu s jablíčkem položíme ven za okno, aby andílci měli sílu mu ho přinést. Ráno se vždycky divíme, že je nakousnuté :-).

A pak už se jen a jen těšíme. Dárků u nás pořizujeme střídmě, a to nejen kvůli tomu, že nás bývá u vánočního stromečku více - vloni nás bylo dvanáct. Přemíra dárků je jen na škodu. Když napíšu maximálně pět dárků za celou rodinu pro každou z nich, nebudu daleko od pravdy. A je to akorát. Starším udělá radost samozřejmě elektronika, nově přibyly pod stromečkem poukázky, knihy jsou samozřejmostí. Ty ale nakupuji přes rok pravidelně, je to investice, nad kterou dlouze nepřemýšlím. Je to taky má vášeň, takže letos například doplním u holek sérii Domu myšek a možná se i podívám po mluveném slovu na CD. Nejstarší dcera poslouchá audioknihy od malička a věřím, že je to také jeden z důvodů její obrovské slovní zásoby.

 

A na závěr, máš nějaké vánoční přání pro svou rodinu?

Mým největším přáním je, abychom se ve zdraví zase všichni setkali u štědrovečerního stolu i příští rok. 

                    

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-