Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Zveme na Struny dětem 2016!

Zveme na Struny dětem 2016!

Akce, festivaly, dílny 1. 10. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Milujeme podzim v Praze - protože jeden celý říjnový víkend (letos 14. - 16. 10.) roztočí děti s nejrůznějšími múzami jednu velkou umělecko-hravou feérii nazvanou Struny dětem. Na děti od 4 let až po teenagery (vč. 13+!) čeká více než 50 koncertů, workshopů, dílniček a hravých zón. Agátin svět je součástí tohoto svátku tvořivosti a nabídne aktivity jak pro děti 4 - 13 let, tak i pro jejich doprovázející rodiče a mladší sourozence.

Děti a múzy ovládnou prostory Divadla Minor, Novoměstské radnice i část Vodičkovy ulice. Ta bude uzavřena pro automobily, ale otevřena pro pouliční minikoncerty a vyprávění příběhů. Na dva dny tak vznikne jedinečný a bezpečný prostor pro kreativitu, poznávání, hraní a dobrou náladu dětí a jejich rodičů.

Kdo bude letos naše děti inspirovat?

Moc se těšíme na návrat Pišlických příběhů. Číst je bude opět Ivan Trojan, kterého zpěvem doprovodí Milan Cais, Lenka Dusilová, Petr Ostrouchov a Beata Hlavenková. Menší děti zavede do tajů hudby, její mocné energie i síly ticha Jitka Šuranská, držitelka cen v oblasti world music (lidová hudba), teenagery si vezme "do parády" skvělý beatboxer En.dru. Umožní jim vyzkoušet si během sobotního večera být hvězdou velkého pódia a třeba tím i trochu nastartovat kariéru. Jazz dětem přiblíží skvělý Ondřej Ruml, šansony a filmovou hudbu okouzlující Radka Fišarová, elektro swing úspěšní Mydy Rabycad, svět klavíru zase velmi nadějný 15letý klavírista Martin Chudada.

Múzy pohybu na sebe vezmou podobu sympatické dvojice tanečníků, Anny Polívkové a Michala Kurtiše, či Tanečního studia Light, s nímž děti rozpohybují své emoce z tajuplného lužického příběhu o čarodějnickém učni Krabatovi.

Múzy příběhů si děti budou moci vyzkoušet jak po výtvarné stránce (spolu s komiksovým Doktorem Rackem), tak i jako tzv. storytelling či téma pro webovou aplikaci Česko - země příběhů.

 

Zapojme obě hemisféry

Program Strun dětem je krásné vyvážený: umělecké aktivity doplňuje řada dílen, které dají dětem a teenagerům příležitost provětrat i své logické uvažování a podpořit své vědedcké sklony. V tradičním Bystřišti mozkových závitů zapojíte logiku, prostorovou představivost a i trpělivost, kterou bude na nalezení správného řešení logických her také třeba. S mladými Přírodovědci.cz si děti vyzkouší práci v detektivní laboratoři při určování DNA či otisků prstů.

Až bude tvoření a přemýšlení moc, můžete se vyřádit v lesní herně divadla Minor, jít se provětrat na nádvoří Novoměstské radnice a nebo se zvesela vyfotit ve fotokoutku s Duhovkou.

Agáta na Strunách: pro každého něco, od nejmenších až po rodiče

Agátin svět letos nabídce dvě tvořivé dílničky. Dětem od cca. 4 do 10 let je určena dílnička papírového tkaní. Menší děti vyzkouší šikovnost svých prstíků a vytvoří si barevná zvířátka. Školáci se mohou nechat inspirovat světem minecraftových kostiček a v off-line verzi si z papíru vytvořit postavy z této oblíbené hry.

papírové tkaní 

Pro větší školáky (cca. 10 - 13 let) jsme připravili příležitost zahrát si na streetartové umělce a po svém otisknout svou stopu do podoby městských zákoutí.

razítkování streetart 

Nejmenším dětem, které na Struny doprovázejí své starší sourozence, letos nachystáme koutek s magnetickou stavebnicí SmartMax. Společně s rodiči si mohou stavět velké barevné věže, hrady či kuličkové dráhy.

magnetická stavebnice pro děti magnetická stavebnice smartmax

Myslíme i na rodiče, kteří také mají právo si tento výjimečný víkend užít po svém. Zastavit se a odpočinout si budete moci v naší čítárně, ve které na vás bude čekat k prolistování a počtení mnoho výjimečných knih, vzácně propojujících originální výtvarné pojetí s kvalitní literární předlohou.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-