Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Známe vítěze výročních cen Albatrosu za rok 2014

Známe vítěze výročních cen Albatrosu za rok 2014

Agátiny oblíbené knížky 18. 6. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
Nakladatelství Albatros má díky své pětašedesátileté tradici pozici nejstaršího a nejúspěšnějšího nakladatelství dětské knihy u nás. Díky svým zkušenostem dokáže dobře vybrat ty knihy, které v sobě pojí vysoké literárně-umělecké a výtvarné kvality. Seznamte se s knížkami, které si zasloužily výroční ceny Albatrosu za rok 2014.

Dětské knížky s mimořádnou kvalitou textu

Nakladatelství Albatros, tradiční vydavatel dětských knih u nás, udělil své výroční ceny knížkám, které se v r. 2014 nejvíce podařily. Za výjimečnou kvalitu textu v kategorii pro menší děti si toto ocenění získaly knihy O botě, která si šlapala na jazyk od Pavla Žišky a Bořivoj a blecha Fló, kterou napsal Ivan Binar a skvěle ilustrovala oblíbená Andrea Tachezy.

Knížka O botě, která si šlapala na jazyk, doplněná rozvernými ilustracemi Galiny Miklínové (znáte ji například ze série knih o Lichožroutech), nabízí mladším školákům příběhy o pavouku, který chtěl být nejlepší na světě, o starém komíně, o hluchém dědečkovi a jeho hrnečku, o čem se bavil pes se vší, co si o nás myslí kapesníky a spoustu dalších vtipných příhod a básniček. A samozřejmě také o botě, která si stěžovala, že neustále zakopává a šlape si na jazyk, ale nakonec se dokázala šišlání odnaučit.

Bořivoj a blecha Fló přináší veseláý dobrodružný příběh kluka Bořivoje a jeho neposedné kamarádky blešky, kteří spolu chtějí vyrazit na cestu kolem světa.

O botě, která si šlapala na jazyk

Kniha pro děti Bořivoj a blecha Fló

Mezi texty určenými starším dětem (2. stupeň ZŠ) si ocenění zasloužil Muž z hodin od Vratislava Maňáka (mj. také nominovaný na Magnesii Literu) a básnická sbírka Radka Malého Moře slané vody s ilustracemi oblíbeného Pavla Čecha.
Vratislav Maňák i Radek Malý patří mezi velmi nadějné zástupce mladé generace a oba posbírali již řadu literárních cen či nominací.

Dětská kniha Muž z hodin Muž z hodin
Kniha pro děti Moře slané vody
 

Výroční ceny za ilustrace k dětským knihám


Kromě knížek, které jsme zmínili již výše a které bodovaly jak pro svou textovou, tak i obrazovou část, se ocenění dostalo i dalším krásným knížkám, například Černá slepička či Příběhy Odysseovy, které skvěle ilustroval Michal Cihlář

Fantasy příběh Černá Slepička aneb Obyvatelé podzemí nás zavede do Petěrburgu na konci 18. století a do jeho podzemního světa podivných malých skřítků, kteří vlastní obrovské bohatství – viděno očima lidí – a dokážou pohádkově kouzlit.


Příběhy Odysseovy Příběhy Odysseovy


V poslední kategorii Významný přínos byla oceněna kniha Obrazy ze Starého zákona renomované ilustrátorky knih s historickou tématikou, Renáty Fučíkové. Nominaci získal také velmi originální příběh Stín a jeho kluk. Vypráví o tom, že každý někdy musíme dělat, co se nám nechce – mýt nádobí, jíst brokolici nebo psát úkoly z matiky. Co by ale měl teprve říkat stín kluka, který musí dělat jen to, co dělá kluk, ke kterému patří.

Kniha pro děti Obrazy ze Starého zákona Renáta Fučíková


 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-