Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Výtvarně zajímavé knížky pro děti

Výtvarně zajímavé knížky pro děti

Agátiny oblíbené knížky 17. 2. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Zdá se, že výtvarná stránka českých knížek pro děti zažívá mírné oživení. Různí vydavatelé začínají dávat více protoru originálním dětským knihám s kvalitnější a inspirativnější obrazovou složkou. Kromě nakladatelství Baobab, které funguje přes 10 let, nabízejí zajímavé knihy pro děti i nakladatelství 65. pole, Labyrint či Meander. Jsme si jistí, že knihy s výraznou vizuální stránkou budou bavit i rodiče a jejich čtení či prohlížení dodá impuls dětské i dospělé fantazii.
Mezi autory těchto zajímavých dětských knížek, najdeme několik zástupců mladé ilustrátorské generace. Jmenujme například Davida Böhma (1982), absolventa pražské AVU a trojnásobného finalistu ceny Jindřicha Chalupeckého. Hned za svou první knihu Ticho hrocha, kterou vydal v nakladatelství Labyrint, získal ocenění Zlatá stuhu za nejlepší výtvarný počin v soutěži Nejkrásnější knihy roku 2009. V r. 2013 vydal knihu Hlava v hlavě, hravou encyklopedie - "hlavopedie", kterou s vtipem dětem, ukazuje, co vše se v hlavě děje a jak funguje mozek. Ukázky  z knížky můžte vidět v autorově fotoalbu na Facebooku.

Originální ilustrovaná kniha pro děti Ticho hrochaDavid Böhm ticho hrocha Hravá dětská encyklopdie o hlavě a mozku


Vydavatelství Labyrint stojí ještě za dalšími pěknými knížkami, které vám zde chceme představit. Jedná se pohádkové knížky, a to o Putování žabáka Filemona a Lumír včelaří.

Putování žabáka Filemona o hledání místa, které znamená domov, je společným dílem dvou mladých autorek, které již plně prokázaly svůj talent: text napsala Jana Šrámková (pro dospělé vydala knihy Hruškadóttir (za kterou získala Cenu Jiřího Ortena v r, 2009) a Zázemí), bohatými ilustracemi knihu doprovodila Alžběta Skálová (spolupracuje zejména s nakladatelstvím Baobab, takže budete znát například její knihy Rostlinopis či Malé černé pohádky pro nebojácné děti), která za knihu Pampe a Šinka získala cenu magnesia Litera i Cenu Josefa Hlávky). další ukázky prací Alžběty Skálové najdete zde.

Ilustrované knihy pro děti Kniha pro děti Lumír včelaří Nápaditě ilustrované dětské knihy: Lumír včelaří


Příběh medvěda a medu Lumír včelaří seznamuje děti s koloběhem celého včelařského roku: od podletí až k medodobraní, kde včely berou vosk k stavbě svého díla. Přibližuje dětem, co je to propolis a k čemu slouží, či jak funguje včelí společenství. Aneta Františka Holasová (1985), autorka ptextu i ilustrací, je studentkou ilustraci a grafiku na fakultě umění a designu ZČU v Plzni.

K dalším kajímavým knížkám se brzy vrátíme v samostatném článku. Přečtete si v něm o těchto dětských knihách: Pirát a lékárník, Slon a mravenec, Pár hřebíčků a nic víc, Neberte nám Loskutáka a třeba i o nějakých dalších...
 dětské knížky Daisy Mrázková
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-