Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Výtvarné tipy pro nejmenší děti od 2 let

Výtvarné tipy pro nejmenší děti od 2 let

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Řada dvouletých dětí již má velký zájem něco vytvářet, kreslit, sestavovat, lepit... Většina klasických výtvarných technik ale vyžaduje trpělivost, soustředění a obratnost, kterou tak malé děti ještě nemohou mít. V Agátině světě jsme se tedy zaměřili na tuto oblast a našli pro vaše děti několik fungujících tipů na výtvarné aktivity.

Mozaiky a modelování pro nejmenší


Šikovné děti od 2 let mohou vyzkoušet jednoduchou pěnovou mozaiku. Na obrázku jsou předtištěné značky, na které děti nalepují samolepící pěnové dílky. Sada Učím se mozaiky obsahuje 4 obrázky zvířátek a archy s dílky. Na každý obrázek je potřeba pouze několik mozaikových dílků, které se lepí dostatečně daleko od sebe, aby to zvládly i nemotorné dětské prstíky.

Jinou jednoduchou alternativou jsou mozaiky z modelíny. Francouzská značka Djeco připravila skvělou sadu pro nejmenší děti Medvídek a jeho kamarádi. Děti z modelíny vytvářejí jednoduché tvary - kuličky, proužky ("hady"), a ty pak lepí na podložku. Modelína se nechá zaschnout a dětem tak vznikne krásný obrázek, který může ozdobit jejich pokojík nebo se stát milým dárkem pro někoho blízkého.

Učím se mozaiky   Modelování pro nejmenší Dejco
 

Prstové barvy


Děti milují práci s barvami a současně vše zkoumají rukama. Ideálním spojením tedy je malování prstovými barvami. Jednou z variant jsou samostatné velmi kvaliltní prstové barvy od holandské značky SES. Tyto prstové barvy jsou zdravotně nezávadné a navíc obsahují zhořčovadla, tudíž je děti nemají tendence olizovat. SES nabízí i variantu ECO, ve které 60 - 99% materiálu použitého na barvy i obal je z přírodních a recyklovatelných materiálů.

Prstové barvy ECO zn. SES  Prstové barvy SES  
 

Koláže pro děti


Děti dokáží vytvořit krásné obrázky, pokud my dospělí netrváme na tom, že postavičky a zvířátka mají vypadat jako ve skutečnosti. Nechte děti třeba lepit samolepky na základy obrázků ze sady od značky Djeco - Tvoř si zvířátka. Ta obsahuje obrázky 4 zvířátek, každé 6x, a k tomu přes 400 veselých barevných samolepkových dílků, kterými děti mohou zvířátka dotvořit podle své fantazie.

Jinou formou koláží, kdy děti pracují už s různými materiály, je sada Koláže pro nejmenší. V ní najdete základy pro 4 obrázky zvířátek a spoustu materiálu (oči, vousky, ruce, nohy...). Děti podle návodu dolepují dílky na základ obrázku.

Výtvarná sada Djeco  Samolepky Djeco
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-