Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vyražte na výlet za pohádkami!

Vyražte na výlet za pohádkami!

Tipy pro výběr her a hraček 14. 6. 2018 3 minuty
Kristýna Křížová
Prázdniny se blíží a vy stále nemáte plány, jak strávit prázdniny? Mnoho z vás přemýšlí, jak by vaše děti mohly strávit dva měsíce prázdnin. Určitě si nepřejete, aby se posadily před televizi, počítač či tablet a strávily většinu tohoto letního času sledováním televize či hraním her. Naplánujte společně čas prázdnin, ať si vychutnáte letní radovánky!

Pro snadnější plánování výletů přináší Kristýna užitečné tipy. Naše vlast nabízí spoustu krásných a zajímavých míst, kam se vydat na výlet. Je poseta skvostnými zámky a mohutnými hrady. Proč si tedy neudělat výlet na hrad či zámek, které děti znají z pohádek a vyprávění? 

Karlštejn

Jistě si snadno vybavíte scény z legendárního filmu Noc na Karlštejně. Hrad Karlštejn patří dnes mezi nejznámější památky naši vlasti. Gotický skvost leží nedaleko Prahy. Nechal ho vybudovat Karel IV. v roce 1348, aby zde uchovával vzácné korunovační klenoty. Prohlídku hradu zvažte dle věku vašeho dítěte. Menší děti možná neocení informace o Otci vlasti, ale určitě se nadchnou procházkou k hradu a pohledem do Studniční věže. Po prohlídce nebo obchůzce okolí hradu se vydejte po žluté značce. Provede vás k nejznámějším českým lomům Malou Amerikou a okolní panenskou přírodou. Připravit se na výlet můžete také díky našemu seriálu o Karlu IV.

Kuks

Barokní areál Kuks se proměnil do krásy. V letech 2013 – 2015 proběhla rozsáhlá rekonstrukce areálu a od jeho znovuotevření se stal nejnavštěvovanější památkou. Prohlídkový okruh prezentuje historii rodu Šporků a fungování hospitálu od jeho výstavby až do současnosti. V blízkosti Kuksu naleznete nejenom krásnou přírodu, ale především významné architektonické památky českého baroka. Nadchnete se určitě zdejší sochařskou výzdobou.

Kladruby

V interiérech bývalého benediktského kláštera Kladruby se odehrává část pohádky Tři bratři. Klášter byl založen v roce 1115 knížetem Vladislavem I. pro řád benediktinů. Magické místo, které stojí určitě za návštěvu. Po prohlídce můžete relaxovat v krásné zahradě a kochat se výhledem na město nebo můžete navštívit město Stříbro, jež leží v blízkosti.

Telč

Vydejte se po stopách filmových pohádek a vezměte děti o prázdninách na státní zámek Telč. Zde se natáčelo mnoho oblíbených pohádek jako např. Pyšná princezna, Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí. Zarezervujte si předem dětskou prohlídku a nechte své děti stát se zámeckými dvořany. Zábavná prohlídka aktivně zapojuje děti, které si vyzkouší na vlastní kůži, co museli v 16. stol. umět mladí šlechtici. Po prohlídce si vypůjčte loďku a užijte si romantickou projížďku.

Uchovejte své vzpomínky na prázdniny

Vzpomínky na prázdninové výlety na české hrady a zámky můžete zaznamenat do krásného deníku od oblíbené ilustrátorky Evy Chupíkové, Moje hrady a zámky.

  

Osobní deník je skvělým společníkem na cestách a příjemné vzpomínky vašich dětí budou navždy uchovány v krásné podobě tohoto sešitu. Deník obsahuje čtyři kapitoly, které se vztahují k výše zmíněným památkám. Kromě základních informací připravila autorka pro děti i velké množství neotřelých úkolů, dále vystřihovánky, karetní hru, rodokmen Karla IV. a jiné. Prostě spousta zábavy v jednom sešitě , které navíc pomohou vašim dětem vytvořit kladný vztah k historii České republiky.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-