Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vynalézavá poezie pro děti - Robin Král a jeho Vynálezárium

Vynalézavá poezie pro děti - Robin Král a jeho Vynálezárium

Čteme s Agátou 28. 7. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Seznamte se s mladým básníkem, Robinem Králem, který letos vyhrál všechny možné literární ceny, a jeho knihou Vynálezárium.

Robin Král byl obdařen velkým darem slova, bohatou fantazií a neotřelým pohledem na svět. Podíváme-li se na vše, co má ve svých 35 letech za sebou, mohlo by se nám, kteří takové nadání nemáme, zdát, že poezie a písňové texty se píšou "samy".

Básničky pro děti ke zpívání

Jeho texty zpívají Klára Výtisková, Marek Eben, Jiří Suchý, David Koller či třeba Tomáš Hanák a Iva Pazderková. A také možná vaše děti, neboť řada písniček z novějších představení Hurvínka a Spejbla jsou také z Robinovy dílny, stejně jako knížka Písničky na hraní z nakladatelství Portál. Robin Král také učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Písničky na hraní + cd robin král texty písniček pro děti

Skvělé spojení: Robin Král a nakladatelství Běžíliška

Nové nakladatelství Běžíliška, specializující se na kvalitní knížky pro děti, dává Robinovi Královi velký prostor. Navíc k jeho literárnímu talentu přidává důraz na výtvarnou stránku a na celkové zpracování knížky (sazba, tisk). Výsledkem je pak takový skvost jako Vynálezárium, kterí bylo zařazeno do výběru Nejlepší knihy dětem 2014/2015 a získalo dětskou Magnesií Literou 2016 a Zlatou stuhu 2016 za literární i výtvarnou část.

vynálezárium robin král vynálezárium

Mezi další velmi povedené knížky, které Robinovi Královi vyšly v Běžílišce, patří i Pohádka o opuštěněti či leporelo Rekomando.

robin král opštěně robin král rkeomando knížka pro děti

Robin Král je také spoluautorem překladů nádherných dětských knížek z nakladatelství Portál, například dnes již kultovní Knížky od Hervé Tullet.

 

Dosavadní práce Robina Krále v nás budí velká očekávání do budoucna. Pokud si chcete užít jeho tvorbu, sledujte kromě Agátina světa také přímo Robinovy stránky: najdete na nich řadu písničkových textů ke stažení či klipy.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč