Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vydejte se s námi do Městosvěta!

Vydejte se s námi do Městosvěta!

Akce, festivaly, dílny 13. 4. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
Agátin svět má tu čest být partnerem unikátního výstavního projektu pro děti i jejich rodiče: Městosvět. Výstava sdružující 16 klíčových českých ilustrátorů pro děti různých generací, kteří se určitým způsobem ve své práci dotkli tématu města, nabídne však mnohem víc, než jen unikátní výstavu. Děti a jejich rodiče čekají intenzivní dva měsíce plné velmi zajímavého doprovodného programu: ilustrátorské dílny, besedy, hravé soboty...
Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Petr Sís a Petr Nikl, Michaela Kukovičová, Miroslav Šašek, Alžběta Skálová... V knihovničkách dětí, jejichž rodiče vybírají knížky u Agáty, tato jména rozhodně nechybí. Často si v prodejnách společně notujeme, jak krásné a plné fantazie jsou tyto ilustrace. Výstava Městosvět, kterou pořádá sdružení Porte v nádherných prostorách Villy Pellé jen pár kroků od stanice metra A Hradčanská a od naší prodejny v Eliášově ulici, nám umožní si tyto ilustrace užít naplno.Nechme se inspirovat přímo kurátkorkou výstavy, Danielou Kramerovou: "Historická Praha, současný Mnichov, fantastické Doredo — tato města a řada dalších se stala námětem pro díla šestnácti českých ilustrátorů. Město je zajímá jako prostředí prvních dětských zážitků, dějiště historie i prostředí současného života na různých místech zeměkoule. Existující města doplňuje fantazie o pohádkové imaginární struktury rozrůstající se v osobité celky — městosvěty. Tematický klíč expozice dovolil propojit díla autorů různých skupin, generací, životních zkušeností a přístupů k tvorbě... Jejich práce můžeme na výstavě vnímat nejen jako součást knih či filmů, ale i jako samostatná výtvarná díla v kontextu nově vzniklého Městosvěta. Dotvořte jeho podobu ve své fantazii, v kreslírně či v rámci tvůrčích dílen."

Výstava tedy nabízí víc, než jen mnoho krásných ilustrací shromážděných na jednom místě. Jejím velkým přínosem je pestrá nabídka výtvarných a hravých dílen, autorských čtení, besed, hravých odpolední propojující generace (setkání seniorů a dětí), soutěží...

Agátin svět je hrdý, že může být partnerem tohoto skvělého projektu. Při návštěv Villy Pellé si budete moci vybrat v galerijním obchůdku některé z knížek od ilustrátorů podílejících se na výstavě nebo si 16. 5. a 30. 5. přijít užít naše tvořivé dílny:

16. 5. / 14.00—18.00 / Mumraj v Městosvětě II. EkoDen s Tondou Obalem, Agátiným světem, Sluníčkem a Mateřídouškou
Pokračujeme ve stavbě ekosochy z netradičních recyklovaných materiálů, z nichž také vznikají nejkrásnější knižní obálky. Jejich autoři budou na konci výstavy oceněni nejen za krásu či originalitu, ale i za volbu materiálu.
Zahrada vily se promění v soutěžní dráhu, kde kromě jízdy na koloběžkách a skákání v pytlích, budete moci prokázat své znalosti o třídění a recyklaci odpadů u stánku Tondy Obala.
S lektorkami animačních dílen Ultrafun se opět staneme autory krátkých filmů, a to bez ohledu na věk.
V Agátině světě vdechneme život zdánlivě nepotřebným domácím zbytečnostem a vyzkoušíme si logické hry a hlavolamy.
Pro nejmenší je připravena akce s časopisy Sluníčko, pro větší s Mateřídouškou.
A samozřejmě budeme číst, tentokráte s dobrovolníky z kampaně Celé Česko čte dětem.

30. 5. / 14.00—18.00 / Mumraj v Městosvětě III. Tvoření a knižní bazárek s Agátiným světem
Kromě toho, že se pobavíme i poučíme s kampaní Rosteme s knihou, budeme si moci pohrát s Ententýky.
cz, naslouchat čtení dobrovolníků a naposledy natočit krátký film s lektorkami Ultrafun.
Přijďte si užít tvořivé dílny s Agátiným světem a vyměnit své staré knížky za jiné v rámci Agátina knižního
bazárku.
Zároveň pro Vás a Vaše děti Agátin svět připravil výtvarnou dílnu na téma „Moje město“. Děti od 18 měsíců do 10 let budou moci dotvořit obrázek svého ideálního města s využitím perfektních razítek francouzské značky Aladine a dalších výtvarných potřeb. Budeme si moct pohrát s papírem, nechat se okouzlit designem zn. Djeco a poskládat si nádherně barevná jednoduchá origami — zvířátka, pohyblivé papírové loutky, letadla, parašutisty a parašutistky... Vhodné pro děti od 3 do 10 let.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-