Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vláčkodráhy Maxim a Bigjigs

Vláčkodráhy Maxim a Bigjigs

Tipy pro výběr her a hraček 16. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Také rádi vzpomínáte na dobu dětských her? Zvláště na tu, kdy přišel tatínek a vytáhli jste vláčky? V pokoji jste rozložili koleje, rozestavěli stromy a pak už se jezdilo. Lokomotivy svištěly po kolejích, míjely stromy a projížděly tunely, někdy zastavily na nádraží. Nemyslíte, že vaše děti by si také zasloužily takové vzpomínky? Dokonce v sympatickém dřevěném provedení, které je určeno dětem od tří let.

Jak si začít hrát s dřevěnými vláčky?


Hra vždy musí nějak začít, aby mohla pokračovat. Proto se rozloží koleje. Můžete použít klasické rovné od 5 do 20 cm, kruhové či ohebné koleje, výhybkykřižovatkymostytunely a nadjezdy, úsek se závorami nebo točnu.

   zvedací most   točna   ohebná kolej

 

Jednoduché řešení - vláčkodráha v sadě


Další jednoduchou alternativou je možnost pořídit si celý set najednou. Třeba Farmářskou osmičku. Jak název napovídá, koleje se dají spojit do nádherné osmičky a jezdíte po nekonečné trase. V této sadě budete mít i lokomotivu s řidičem, dva vagónky se zeleninovým nákladem, přírodu a mnoho dalších maličkostí. Větší set je Horská dráha, kdy se můžete projet horským tunelem a cestující se při tom nadýchají čerstvého vzduchu.  Další sada jsou Koleje s velkým mostem. To je prvek, který by neměl u pořádné dráhy chybět. Nebo můžete dětem pořídit jednoduchou a dokonce romantickou Oválnou dráhu, kdy se projíždíte vesničkou s kostelíkem a pasoucím se zvířectvem. Jak se vesnička jmenuje? To je přeci ponecháno dětské fantasii.

   Horská dráha   

 

Bez lokomotivy to nejde...


Mašinek je na výběr také hodně. Elektrické i rukou poháněné nebo na dálkové ovládání. Který typ lokomotivy máte nejraději? Dáváte přednost parním, dieselovým, elektrickým, barevně potištěným? Každá má nějaké přednosti, ale všechny nakonec jezdí krásně. Ve vagonech můžete vozit jakýkoli náklad, poštu, mléko, auta, buldozer či traktor. Na osobní vagony bychom také neměli zapomenout, protože přepravovat lidí z místa na místo je velmi důležitý úkol.

   Parní lokomotiva   vagon mléko   

 

Doplňky k dřevěným vláčkům


Autíčka sice nemají silnice, takže si mohou jezdit, kde je napadne, ale koleje se musí vždy přejíždět tam, kde jsou závory. To ví každé malé dítě, že? Vesničky by určitě měly mít pouliční osvětlení, aby se lidé v noci neztráceli nebo dokonce nebáli. Pracovní příležitosti jsou také důležité, stejně jako nakupování a chození do kavárny. Překladiště kontejnerů se zbožím za pomoci jeřábu je práce pro pořádné kluky, stejně jako práce v přístavišti a uhelném dole. K tomu všemu bude potřeba stavebních autíček. V případě, že se autíčka rozbijí, mohou být zavezena do autoopravny. Kdyby se náhodou stala nehoda, je důležité mít hasičskou zbrojnici a záchrannou službu.

      kontejnerové překladiště      záchranáři

Samotná péče o vláčky je také důležitá. Přece nemohou jen tak moknout pod širým nebem, když nepracují. Měly by se přepravit do depa, kde si mohou odpočinout od celodenní tvrdé práce nebo si přečíst naučnou knihu o vlakovém inženýrství, aby fungovaly s dobou.

   velké depo

Když mají vaše děti sen, stát se veterinářem a ošetřovat zvířátka, můžete jim pořídit krásně barevnou vlakovou soupravu pro přepravu zvířátek ze zoo. Pro opravdová děvčata máme také jeden kousek. Tím je vlak pro princezny provedený v úžasných odstínech růžových a fialových barev.

   vláček pro princezny
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-