Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Velikonoční tvoření pro radost našich dětí

Velikonoční tvoření pro radost našich dětí

Stáhněte si zdarma 22. 3. 2021 1 minuta
Kateřina Hrubešová
Letošní Velikonoce strávíme doma, a proto jsme společně s našim dvorním ilustrátorem, Martinem Šojdrem, zábavné a logické úkoly. Stáhněte si kartičky zdarma a velikonoční tvoření může začít. Děti se skvěle zabaví, zatímco vy si v klidu můžete odpočinout nebo vypít šálek lahodné kávy.
Velikonoční pondělí je z hlediska lidových zvyků nejvýznamnějším dnem jarních svátků. Klasikou je pomlázka, kterou chlapci pletou z čerstvého vrbového proutí a zdobí ji barevnými pentlemi. S pomlázkou pak vyrážejí do ulic koledovat. K Velikonocům patří barvení vajec - kraslic, které pak dívky darují za vyšlehání pomlázkou. V našem minulém článku se můžete inspirovat, jak využití voskovky k barvení velikonočních vajíček. Letos budou Velikonoce jiné, jsme doma a potřebujeme zabavit děti, aby ce celý den nenudily a neproseděly čas u televize.
 

Připravili jsme čtyři vzdělávací kartičky, které podpoří rozvoj vašich dětí. Děti se zabaví hledáním vajíčka, kde natrénují zrakové vnímání, vybarví si obrázek Matěje s pomlázkou nebo domalují ovečku a přitom si uvolní zápěstí. Dítě se procvičováním postupně připravuje hravou formou na správné psaní a vedení tahu tužky.
 

Pro všechny milovníky logických úloh, rébusů a hádanek máme kartičku se záhadnou úlohou. Tento příklad vám pořádně procvičí mozek. Podaří se vám ji vypočítat? Pokud ano, pošlete nám váš výsledek.

Grafomotorické úkoly a hádanky si můžete stáhnout zdarma ZDE.

TIP: Pro dokreslení a vybarvení kartiček použijte jakékoliv pastelky či fixy. My doporučujeme vybrat kvalitní pastelky v ergonomicky trojhranném designu, které jsou vhodné právě pro dětské ruce. Skvělé jsou výtvarné potřeby do značky Djeco nebo Maped, které vám dlouho vydrží. 
 
 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-