Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vady: pomoc doma nebo u odborníka? (2/2)

Vady: pomoc doma nebo u odborníka? (2/2)

Rozvíjíme předškoláky 31. 3. 2019
Kateřina Hrubešová
Vady řeči u dětí souvisí nejen s vývojem, ale také s příkladem rodičů. Prvním předpokladem pro zjednání nápravy řečové vady je její odhalení. Velkým problémem bývá stejná řečová vada u jednoho nebo obou rodičů. Tato vada je nejen nesprávným příkladem pro dítě, ale o to složitější je ji rozeznat, protože rodiče často stejné vady, které sami mají, u své ratolesti nevnímají.


Nebojte se optat svého blízkého okolí a získat zpětnou vazbu, abyste nesprávný vývoj řeči u své ratolesti začali co nejdříve řešit.

Logopedie a logopedická cvičení

Pokud netrpíte stejnou řečovou vadou jako dítě, můžete začít s trénováním dané slabiky nebo souhlásky doma. Nejprve však dítěti pohyb od pohybu vysvětlete, jak souhlásku či slabiku správně tvořit a zkuste různá logopedická cvičení. Ve spoustě případů se podaří vadu odstranit bez návštěvy lékaře.

Pokud se vám náprava nedaří nebo na ni nemáte trpělivost, na nic nečekejte a vyhledejte logopeda. Čím dříve, tím lépe. Ten dokáže pomocí odborných metod s dítkem velmi efektivně pracovat a výslovnost upravit – samozřejmě s vaší pomocí.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-