Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tvoříme masky na karneval

Tvoříme masky na karneval

Tipy pro výběr her a hraček 12. 3. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Ještě se nám nepodařilo shodit kila nabraná o Vánočních svátcích a už máme zase hodovat. Ano, blíží se totiž Masopust, který je podle tradic svátkem jídla a tancovaček. Veselé a bujaré oslavy dávaly lidem možnost užít si ještě dobrého jídla před čtyřicetidenním půstem. Karnevalové oslavy jsou vyvrcholením těchto oslav a konají se na masopustní úterý, tedy před Popeleční středou. A protože Velikonoce jsou svátkem pohyblivým, je pohylivým svátkem i Masopust.

V dnešní době je karneval spojován s taneční zábavou, ke které patří především přehlídka masek. Maškarní karnevaly se staly u lidí velmi oblíbené a těší se na ně také děti. Maminky mají tedy velmi důležitý úkol - postarat se o kostým. Koupit nebo půjčit můžete opravdu krásný kostým, ale neznamená to automaticky radost. Mnohem více potěší každé dětské srdce vlastnoručně vyrobený kostým. Je to zábavnější, kreativnější a často i levnější, než si ho koupit. Je to jednoduché, stačí dobrý nápad, čas a chuť do tvoření.

Možností je opravdu hodně, ale pokud vám chybí nápad, tak máme pro vás tip na skvělou pomůcku - sešit  Převleky a masky pro každou příležitost. Mezi nejoblíbenější dětské kostýmy patří princezničky, víly, piráti, ale tentokrát na ně zapomeňte! Vyrobte si sami krásné masky na karneval, které nikdo nebude mít! Pomocí tohoto sešitu vytvoříte s vašimi dětmi originální maškarní kostýmy. Nebudete muset zbytečně utrácet za materiál, vše potřebné najdete doma ve skříni.

 

Na závěr doladíte kostým správně namalovaným obličejem. Ale jak poznat, které obličejové barvy jsou bezpečné pro vaše dítě? My jsme pro vás vybrali od zaručeně kvalitních značek. Francouzský výrobce Djeco nabízí obličejové barvy na paletě. Barvy jsou připravené ihned k malování, pouze navlhčíte houbičku nebo štětec a malujete. Můžete vybírat z klasických nebo metalických barev. Pokud dáváte přednost obličejovým barvám v tužce, jednoznačnou volbou by právě mohla být značka Edding. Všechny vybrané obličejové barvy se snadno nanášejí a lze je lehce odstranit vodou a mýdlem či olejíčkem.

 

Pokud nechcete, aby děti měli obličej namalovaný barvami, využijte Karnevalové masky k vymalováníA hned máte aktivitu na tvoření. Sešit obsahuje 10 druhů masek, které si děti vymalují dle své fantazie. Masky jsou vyrobeny z odolného kartonu. Na obličej je připevníte pomocí gumičky. 

Jsou ruční práce vaším koníčkem? Vyzkoušejte tuto kreativní sadu pro děti. Děti s pomocí návodu (případně i rodiče) a přiložených filcových dílů, nití a jehly vlastnoručně vyrobí masky zvířátek. Vlastnoručně vyrobená maska přinese dětem více radosti při hraní, oslavách a karnevalech.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-