Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Trochu jiné stavebnice: dětský svět, to nejsou jen běžné kostičky

Trochu jiné stavebnice: dětský svět, to nejsou jen běžné kostičky

Tipy pro výběr her a hraček 15. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Každá stavebnice rozvíjí prostorovou představivost dětí a jejich zručnost, ale chcete-li děti rozvíjet všestranně, je třeba jim dopřát i jinou zkušenost, než jen s obvyklým stavěním plastových kostiček. My doporučujeme vyzkoušet převodové stavebnice Georello, dřevěné srubové stavebnice Maxim či českou konstrukční stavebnici Roto.
Italské převodové stavebnice Georello od firmy Quercetti se zaměřují na zcela jiný druh uvažování a představivosti než běžné kostičkové stavebnice. Již děti od 3 let se mohou snažit propojit ozubená kolečka tak, aby se roztočila a rozehrála feérii optických kouzel. Děti od 4 let s těmito stavebnicemi staví zahrádky a kolotoče zvířátkům a vozí je po otáčecích kolečkách (modely Georello Park, Georello Farm a Georello Jungle). Pro zdatnější konstruktéry od 5 let jsou připraveny skvostné stavebnice Georello 3D Gear Tech aGeorello Toolbox. Děti se s nimi zkoušejí budovat velké prostorové konstrukce, využívající řetězy, kladky a spoustu dalších technických vychytávek.

Quercetti Georello Kaleido Gears Quercetti Georello Park Quercetti Georello 3D Gear Tech

Pokud vaše děti dávají přednost stavbě reálných modelů, které i prakticky fungují (auta, traktory apod.), pak vám doporučujeme zaměřit se na českou stavebnici Roto. Vybírat můžete jak mezi malými sadami Roto Začínáme, které jsou cenově velmi příznivé a umožní vašim dětem vyzkoušet si, jestli tento typ stavebnice je to pravé, co je bude bavit, tak i mezi většími sadami. Ty jsou zaměřené buď na nákladní auta (řada Roto Truck) nebo na pracovní stroje (traktory, valníky apod. - řada Roto Farm). V každém případě všechny sady této české konstrukční stavebnice jsou vyrobeny z velmi odolného materiálu, jednoduše se s nimi manipuluje. Všechny sestavené modely jsou plně funkční.


Stavebnice Roto  Stavebnice Roto  Stavebnice Roto
Rodičům, kteří preferují pro své děti přírodní materiály, doporučujeme dřevěnou srubovou stavebnici Maxim. Existuje ve třech variantách podle počtu obsažených dílků. Vaše děti z této stavebnice mohou postavit domky pro zvířátka, ale i malé městečko. Všechny sady obsahují potřebné plánky a dílky různých tvarů, vhodné na stěny srubů (domků), střechy, komíny, ploty apod.

Dřevěná srubová stavebnice Maxim Dřevěná srubová stavebnice Maxim
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-