Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na rozvoj senzomotoriky a tvořivosti u dětí

Tipy na rozvoj senzomotoriky a tvořivosti u dětí

Rozvíjíme předškoláky 9. 1. 2019 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Přemýšlíte, jak svému dítku vytvořit co nejlepší podmínky pro zdravý vývoj? Nechte se inspirovat a zapojte do výroby senzomotorických pomůcek i svou ratolest. Užijete si spoustu zábavy, věřte!

Co je to senzomotorika?

Senzomotorikou nazýváme souhrn vjemů smyslových orgánů a tělesného pohybu. Motorika tedy zajišťuje samotné provedení pohybu a senzorická složka motorice dodává potřebné informace k provedení správného pohybu. Obě tyto složky jsou vzájemně propojeny a ani jedna bez druhé nemůže existovat a dobře fungovat.

 

Speciální koberečky pro stimulaci nožiček

V rámci správného držení těla a snahy vybudovat dítěti správnou odolnost je dobré nechat je od útlého věku zvykat na chůzi bez bot. Pokud se bojíte nechat dítě pobíhat zejména venku zcela bosé, dejte mu měkké boty nebo pevnější ponožky.
Na doma jsou skvělým tipem koberečky, které si můžete spolu se svou ratolestí vyrobit. Právě díky tomuto kreativnímu tvoření máte co dělat na celé odpoledne a užijete si spoustu legrace.
 
Fotografie: Veronika Kováčková pro časopis Umění fyzioterapie


Jednoduchá výroba

Vezměte kus starého koberce s nízkým chlupem. Velikostně si kobereček přizpůsobte dle potřeb. Na koberec pak můžete přišít nebo přilepit větší korálky, dřevěné válečky, stočený provaz, šňůru na prádlo s uzlíky a zkrátka vše, co přispívá k masáži chodidel. Chozením po tomto speciálně upraveném typu koberce zvyšujete odolnost chodidel a přispíváte ke zdravému formování nožní klenby. Touto jednoduchou technikou podporujete u dětí také držení těla i rovnováhu.
 
Fotografie: Hana Stejskalová pro časopis Umění fyzioterapie

Tip: v rámci podpory senzo-motorických dovedností své ratolesti můžete také zařadit do programu hry na rozvoj tvořivosti nebo dítku pořídit kreativní hračky
Zdroj: https://www.umeni-fyzioterapie.cz/jak-stimulovat-diteti-nozicky-v-domacim-prostredi-i-dil/

 

Senzomotorické polštářky

Tyto polštářky rovněž představují velmi oblíbený způsob, jak dítěti v domácím prostředí hravě poskytnout podmínky pro posilování nožiček. Kromě samotného posilování zároveň přispíváte ke zdravému formování nožní klenby u dítěte. Pokud tedy doma máte rovné podlahy, umístěte na podlahu právě tyto polštářky.
 
Fotografie: Eliška Valová, blog Grepy

Co budete potřebovat?

  • 5 čtverců látek o rozměru 25x25 na vrchní stranu polštářku
  • 5 obdélníků látek o rozměru 25x27 na spodní stranu polštářku
  • pás černé látky
  • ronopast/ronofix na vystužení černého pásu
  • 5 zipů nedělitelných v délce 25 cm
  • 5 zipů dělitelných v délce 25 cm
  • náplň - čočka, pohanka, pecky, slámu, molitan, oblázky, semínka nebo jinou výplň do polštářků
Fotografie: Eliška Valová, blog Grepy

Detailní návod, jak vyrobit tyto krásné polštářky, připravila Eliška Valová z blogu Grepy. Ušijete, naplníte a pak už jen sledujte, jak si dítě s polštářky vyhraje a vy mezitím můžete začít například vařit oběd!
 
Fotografie: Eliška Valová, blog Grepy

Zdroj: http://grepy.blogspot.com/2016/05/jak-si-usit-senzomotoricke-polstarky.html
Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-