Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Soutěžte s Karlem IV.

Soutěžte s Karlem IV.

Akce, festivaly, dílny 18. 6. 2016
Kristýna Křížová
Oslavte výročí narození Karla IV. a zapojte se s dětmi do soutěže o krásné ceny! Jednu z nich věnuje také Agátin svět. Pojďte se tedy s nám seznámit s Karlem IV.!

Časopis S dětmi v Praze připravil soutěž o Karlu IV., které se samozřejmě mohou zúčastnit i mimopražské děti. Soutěž probíhá od února do listopadu (zapojit se můžete i kdykoliv během roku). V časopise S dětmi v Praze a na našem webu najdete články, v nichž se vám představí vždy jedna podoba Karla IV. K článkům se pak váže soutěžní úkol. Tím je najít v příslušném čísle časopisu obrázek vztahující se k životu či dílu Karla IV. Nemáte-li aktuální číslo časopisu, můžete si jej dohledat v archivu časopisů.

Zapojte se, poznejte Karla IV. a získejte spoustu tipů na rodinné výlety po ČR

Agátin svět na tomto seriálu velmi oceňuje jeho přesah: dozvíte se nejen spoustu zajímavých informací ze života našeho nejvýznamnějšího krále, ale získáte také tipy na řadu výletů po České republice. Karel IV. totiž nepůsobil zdaleka jen v Praze. Soutěžní články proto obsahují tipy na místa spojená s Karlem IV., kam se o víkendu či o prázdninách můžete vydat na výlet.

Texty článků vznikly ve spolupráci se Spolkem Otec vlasti Karel IV. Jsou připravené pro společné čtení dětí a rodičů tak, aby byly snadno srozumitelné

Jak soutěžit

Sledujte seriál článků o Karlu IV., vytiskněte si soutěžní tabulku a najděte správnou odpověď. V listopadu pak vyplněnou tabulku odešlete ke slosování. Před vánocemi se několik z vás bude moci těšít z výher od různých partnerů soutěže. Agátin svět vybral krásnou knížku od Renáty Fučíkové Karel a rytíři.

Dobrá rada od Agáty

Vytiskněte si nebo stáhněte jednotlivé články o Karlu IV. Doma si tak můžete vytvořit vlastní knihu - životopis Karla IV. Dětem se jistě bude hodit, až se budou o Karlovi IV. učit ve škole, nebo se k ní rády budou vracet, protože bude vzpomínkou na společně strávený čas s rodiči u čtení či výletování po stopách Karla IV.

Soutěžní tabulka

Text převzat s laskavým souhlasem redakce S dětmi v Praze. Autorkou textu je Kateřina Hovorková, linorytovou podobiznu Karla IV. vytvořila Petra Cífková.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-