Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Skládání a jeho vliv na vývoj dítěte

Skládání a jeho vliv na vývoj dítěte

Rozvíjíme předškoláky 27. 3. 2019 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Skládání je jednou z možností, jak rozvíjet jemnou motoriku. Tato oblíbená dětská činnost dětem pomáhá budovat schopnost manipulace s předměty a procvičovat drobné svalové skupiny ruky.

Jaké typy skládanek vlastně existují?

V dnešní době, kdy existuje široký výběr dětského zboží a hraček může být oříškem se v tomto sortimentu zorientovat. Pojďte si s námi udělat malý výlet do dětského světa a zjistíte, čím vším můžete své ratolesti udělat radost.

Origami a jeho variace

Klasické Origami známe všichni a směle je můžeme zařadit mezi ty nejoblíbenější dětské skládačky. Jde vytváření předmětů i zvířat, a to pouhým cíleným skládáním papíru. Toto umění pochází z Japonska a výrobky byly původně využívány pouze jako výzdoba šintoistických svatyní.

Obdobou klasického Origami je takzvané Fleurogami – v tomto případě z papíru skládáme květiny. Dále se ještě můžeme setkat s Kirigami, které vyjadřuje kombinaci stříhání a skládání papíru. Tak co, vzpomněli jste si i vy na školní léta?

Skládanky z papíru

Papírové skládanky pro děti můžeme vidět v několika provedeních. Oproti origami se jedná o před-vystřižené dílky, které budete mít se svou ratolestí za úkol složit do finální podoby. Tyto skládanky neobsahují žádné jiné díly než papírové a jednotlivé části jsou již pro lepší rozeznatelnost potištěné.

Oblékací panenky

Všichni si jistě pamatujeme papírové panenky, které jsme donekonečna oblékali a zase převlékali. Tato oblíbená skládanka je stále evergreenem a stále je velmi účinná při procvičování dětské motoriky.

Papírové modely

Pokud vaše dítko začínají zajímat spíše vynálezy, určitě jej v tomto snu podpořte pomocí oblíbených kartonových modelů. Kartonové modely existují jak pro větší děti, tak i pro menší. Tak co, vybrali jste nebo ještě stále tápete, čím své ratolesti vykouzlit úsměv na rtech?

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-