Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Rozvoj dětské logiky pomocí oblíbených her

Rozvoj dětské logiky pomocí oblíbených her

Rozvíjíme předškoláky 20. 3. 2019 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Logické myšlení je součástí inteligence. Rozvíjejte své ratolesti a podpořte jejich intelekt již v ranném věku i vy! Nemusíte mít doma malého génia – géniem se stanete spíše vy, podaří-li se vám svou ratolest přivést i k jiným hrám, než jsou počítačové hry či tablet.

Někdo by možná mohl oponovat, že dítě již dnes nepotřebuje klasické hry na rozvoj logiky, neboť počítačové hry přece logiku rozvíjí. Seznamování s počítačem či tabletem však může ještě klidně počkat. Existují i jiné hry – například logické hry pro děti – u kterých dítě nemusí nutně sedět uvnitř a dívat se na display.

Které logické hry vlastně existují?

Paměťové hry

Zde můžete začít jednoduchý opakováním slov a krátkých vět. Pak pokračujte opakováním říkanek či vyřizováním jednoduchých vzkazů a postupně můžete přejít i k procvičování vizuální paměti. Nejznámější a nejoblíbenější dětskou paměťovou hrou napříč generacemi je pexeso. Pokud jej nevlastníte, zkuste například své ratolesti ukázat 5 předmětů, pak je zakryjte a řekněte dítěti, aby vyjmenovalo předměty, které před chvílí vidělo.

Hlavolamy pro děti

Nechte své dítko přijít na kloub záhadným hlavolamům. Je to snadné a pobaví se u nich celá rodina. Kovové hlavolamy, u kterých se dítko snaží přijít na princip jejich rozpojení ještě navíc rozvíjí jemnou motoriku.


Dětské hádanky 

Hra, vhodná kamkoliv – do auta, na pěší túry, do vlaku i na doma. Ať už zvolíte variantu s otázkami na kartičkách nebo hádanky vymýšlíte, pobaví se u nich celá rodina a sami se budete divit, jak jsou děti v řešení hádanek kreativní.
 

Didaktické hry 

Zvolte téma, které vaše ratolesti nejvíce baví a pořiďte právě na toto téma hru. Vaše dítko se díky hře dozví o daném oboru více. Když pak na konec hry zařadíte „malé opáčko“, budete hned vy i vaše dítko moudřejší.

Tak kterou z nich zkusíte? Vsadíte na klasické pexeso nebo se pustíte do objevování nových her?

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-