Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Rotraut Suzanne Bernerová je letošní vítězkou ilustrátorské ceny H. C. Andersena

Rotraut Suzanne Bernerová je letošní vítězkou ilustrátorské ceny H. C. Andersena

Agátiny oblíbené knížky 23. 9. 2016 1 minuta
Kristýna Křížová
Nejprestižnější cena v oblasti dětské literatury letos patří autorce Obrázkových příběhů Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc, paní Rotraut Suzanne Berner.

Ilustrátorskou část ceny Hanse Christiana Andersena, kterou uděluje IBBY - Mezinárodní sdružení pro dětskou literaturu, získala německá ilustrátorka Rotraut Suzanne Berner. Máme velkou radost: její Obrázkové příběhy patří mezi vaše i naše nejoblíbenější knihy.


Rotraut Suzanne Berner se narodila v r. 1948. V Mnichově vystudovala grafiku a design. Za svou ilustrátorskou práci získala třikrát Německou cenu za literaturtu pro mládež a řadu dalších ocenění.

U nás je známá především sérií velkoformátových knih s podtitulem Obrázkové příběhy. Knihy Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc neobsahují žádný text, přesto vyprávějí mnoho příběhů. Zobrazují město, jeho okolí a jeho obyvatele v různých částech roku či dne.

Na velkoplošných ilustracích, zachycujících život desítek obyvatel města, děti vyhledávají a popisují mnoho jednotlivých příběhů. Postavy v knížce přecházejí se stránky na stránku. Děti sledují a dovymýšlejí děj. Příběh, který dětem, dospělým i zvířátkům vymyslí dnes, ale může být zítra zase jiný. Každá stránka knížky skýtá totiž tolik detailů, že pokaždé může vziknou nové a nové dobrodružství.

Obrázkové příběhy Obrázkové příběhy

Knihy Rotraut Suzanne Berner si právě pro nekonečnost možností vyprávět a popisovat příběhy a situace získaly oblibu nejen u dětí a rodičů, ale také u logopedů. Právě knihy, které jsou takto otevřené, podněcují fantazii dětí a motivují je mluvit a společně s rodiči pracovat na rozšiřování slovní zásoby

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-