Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Renáta Fučíková: ilustrace českých dějin

Renáta Fučíková: ilustrace českých dějin

Agátiny oblíbené knížky 24. 3. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Renáta Fučíková je ilustrátorka a autorka knih známá v mnoha světových koutech. Tvorbě ilustrací se věnuje již od vysoké školy a získala několik významných ocenění za své práce (Zlatá stuha, White Raven, Internationale Jugendbibliothek atp.). Jejím prvním dílem ihned po studiích byly ilustrace k letopisům Narnie. V poslední době se věnuje tvorbě knih, které dětem nabízí svěží životopisy významných osobností českého národa. Mezi ně patří Karel IV., Jan Amos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk a Antonín Dvořák.
Další knihy, které nás uvedou do historie, živé a zábavné, čtivé a přehledné jsou Staré pověsti české a moravské a Historie Evropy - obrazové putování. Hlavně Historie Evropy je pozoruhodná kniha, díky které si děti dokáží seřadit jednotlivé události postupně. Ukáže, že dějiny jsou dobrodružstvím na dlouhé večery a to nejen pro děti. A školní výuka se poté stane snazší a lépe zapamatovatelnou.

   historie   rozmlouvající mniši
 
Renáta Fučíková nevytvořila jen knihy popisující historii a pravdu, ale ilustrovala i mnoho pohádkových příběhů, například Čínské pohádky, Keltské pohádky a Evropské pohádky. My vám z její další tvorby můžeme nabídnout příběh o Mojmírovi nazvaný Cesta pravého krále. Nebojácný Mojmír se totiž vydá z moravského Vlčnova až do Mongolské říše, aby bojoval za záchranu Evropy. Tato kniha je silným dorodružným příběhem pro čtenáře od 10 let.


        hora
 

Novinkou Renáty Fučíkové, která dětem přiblíží další důležitou postavu českých dějin, je knížka Ludmila, Václav a Boleslav. Mnich Kristián, putující středověkou Evropou, vypráví o českých zemích a o sv. Václavu formou, která je vhodná pro děti již od 8 - 9 let. Díky krásným celostránkovým ilustracím Renáty Fučíkové se děti rychle nechají vtáhnout do příběhu a budou se samy chtít dozvědět víc o době a osobnostech, které formovaly český národ.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-