Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Relaxujte tvořivě

Relaxujte tvořivě

Tipy pro výběr her a hraček 30. 6. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
V létě čas běží jinak. Užijme si to a načerpejme energii, určitě ji budeme potřebovat. Zklidněme mysl a otevřeme stavidla tvořivosti. Příjemným pomocníkem nám v tom mohou být mandaly či jim podobné omalovánky pro větší děti a dospělé. Máme je pro vás hned v několika variantách.
Tvoření či vybarvování mandal zklidňuje mysl díky tomu, že se vlastně skládá z drobných, opakujících se kroků. Kousek po kousku vyplňujete plochy pravidelných geometrických tvarů, vybíráte barvy podle své momentální nálady, čímž zklidňujete emoce. Klasické mandaly mají tvar kruhu (samo slovo mandala znamená střed nebo kruh) a vždy byl pro lidi symbolem věčnosti a dokonalosti.

Relaxační omalovánky pro děti od 6 let

Pro děti, které se dokáží soustředit (a nebo zrovna to potřebují trénovat), doporučujeme sady 30 omalovávacích karet od francouzského Djeco. Každá krabička obsahuje karty o velikosti "tak akorát": snadno je přibalíte do batůžku na cesty. Velikost obrázků také odpovídá dětem tohoto věku, které se dokáží již dobře soustředit, ale nemá smysl je přepínat příliš velkými plochami. K dispozici je několik motivů, z nichž jistě vyberete pro menší i větší děti (zvířata, květiny, abstraktní vzory).

   

Sešity antistresových omalovánek pro větší děti i dospělé

Chcete-li si zklidňující tvoření užít sami (nebo spíše samy - práce s mandalami je většinou doménou žen) nebo ho sdílet s většími dětmi, doporučujeme vybrat mezi velmi hezkými pracovními sešity s předlohami mandal nebo obrázků na obdobném principu opakujících se motivů. Velké oblibě mezi zákazníky Agátina světa se těší sešit 101 mandal pro krásný den. Obsahuje 101 různorodých mandal, mezi kterými najdete předlohy vhodné i pro školní děti. Je tudíž skvělý jako parťák na rodinnou dovolenou. Jednotlivé stránky můžete díky perforaci bezpečně vytrhnout.

mandaly

Novinku pro milovníky relaxačního tvoření přineslo nakladatelství Slovart, které vydalo dva sešity se 70 antistresovými omalovánkami. Nemají vždy tvar klasické mandaly, ale geometričnost použitých vzorů nabízí stejné zážitky z tvoření. Vybrat si můžete mezi orientálními vzory, které vám možná i po návratu z dovolené budou přinášet inspiraci z krásných míst, kde jste v létě relaxovali, či osvěžujícími a jemnými květinovými vzory.


Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč